Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

COLOURS OF OSTRAVA na fotkách #1: Prejdite si s nami najväčšie hviezdy tohto roku

Colours of Ostrava je najväčší československý hudobný festival v industriálnom prostredí v Ostrave. Areál prilákal aj tento rok tisíce divákov a na desiatkach stagov si nájde každý to, čo hľadá. Festival je za nami, tak sa poďme bližšie pozrieť na hlavné hviezdy štyroch nezabudnuteľných večerov. Náš fotograf @Wikes sa na fotkách aj na report celkom osobne vyzúril, takže Vás čaká pekný, dlhý a plnohodnotný zážitok.

Upozornenie: Zážitok je spoveďou jednotlivca a nemusí sa stotožňovať s názormi každého človeka na tejto planéte.

N.E.R.D. x Pharrell Williams

Ideme od najväčších, nech to má nejakú postupnosť. Už keď sme videli v line-upe zverejnené meno skupiny NERD, hneď sme vedeli že pôjde o veľkú vec tohto roku. Veď predsa je to skupina na čele s Pharrellom Williamsom. Aj keď dlhoroční fanúšici tohto ostravského festivalu vyjadrili po koncerte na Facebooku isté sklamanie (ako aj po koncerte ďalšieho headlinera) kvôli jeho „komerčnosti“, či citujeme „playbackovému“ vystúpeniu, my sme si to užili!

A rovnako s nami aj neskutočný dav fanúšikov, ktorý prišli k hlavnému stageu. Okrem originálnych piesní od N.E.R.D. na konci zazneli aj nejaké Pharrellove hity, takže si viete predstaviť ten ošial. Proste headliner prvého dňa ako sa patrí!

Jessie J

Ďalší headliner s priam legendárnym menom. Jessie J, popredná speváčka celosvetového rozmeru odpálila svoju show a ukončila tretí, piatkový, večer. Skvelá kapela, výborná spolupráca s publikom a zmysluplné reči o vzájomnom porozumení, ktoré sú u tejto popovej divy celkom známe. Prvé tri piesne sa dokonca Jessie venovala skoro výhradne len pózam pre fotografov, takže aj pri jej obrovskom entuziazme a behaní, sa predsa len dočkáte pár vydarených záberov. A tu sú….

KYGO

Úprimne, keď organizátori ohlasovali najväčšiu pyrotechnickú show v histórií coloursu, nevedel som si predstaviť, čo to na tento festivalový formát môže znamenať. Áno na veľkých festivaloch robia títo dji neskutočné vizuálne zážitky, ale čo tu? Myslím si, že tu naozaj záleží aby ste si pozreli fotky. Ja za seba viem povedať len WAU a veľký palec hore. Týmto vystúpením skončil Coulours 2018, ale náš report iba začína.


Ďalšie hviezdne mená, skvelé koncerty, či prekvapenia

Teraz už len bez zbytočných rečí, keďže je toho naozaj dosť veľa na pozretie :)

AURORA – vizuálna show na jednotku

JOSS STONE – SPONTÁNNY PÔVAB

CIGARETTES AFTER SEX – ČIERNOBIELY MINIMALIZMUS

(Zaujímavosť: kapela mala v podmienkach zverejnenie len čiernobielych fotografií. Najprv celkom zaujímavá informácia, no ku koncu skvelý spôsob prezentácie.)

KALEO – LÁMAČ ŽENSKÝCH SŔDC

GEORGE EZRA – LÁMAČ ŽENSKÝCH SŔDC 2

GRACE JONES – BIZARDNOSŤ Z JAMAJKY

SEASICK STEVE – AMERICKÝ VIDIEČAN

KENSINGTON – ROCK ZO ZEME TULIPÁNOV

DRUHÁ ČASŤ ČOSKORO!

Fotil: WIKES HLAVATOVIČ

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama