Corey Taylor: Chester Bennington ani Chris Cornell neboli zbabelci

0
1670
views

Po týchto dvoch šokujúcich samovraždách sa na internete objavili reakcie ľudí, ktorí ich činy odsudzovali. A to až tak, že im nadávali (pri najlepšom do zbabelcov, no bolo aj horšie), že opustili svoje rodiny, a celé to bol sebecký akt.

Vždy názorový Corey Taylor, ktorý sám prežil dva pokusy o samovraždu, a tiež si pretrpel (a možno ich ešte stále máva) obdobia plné depresie, sa vyjadril takto:

„Nazývať ich zbabelcami je veľmi nevyspelý spôsob, ako sa na to pozerať. Je jednoduché sa na to tak pozerať, lebo sa nemusíte priamo postaviť tomu, aký závažný problém to skutočne je. Je jednoduché, zaškatulkovať to do tohto slova, otočiť sa k tomu chrbtom, akože vás sa to netýka, aj keď vo vnútri vás to bolí. Ľudia bojujúci s depresiou sú v neustálych bolestiach.

Je to neskutočná tragédia. No to z nich nerobí zbabelcov. Dokonca som počul ľudí hovoriť  ʼBolo to nevyhnutné. Vždy to k tomu smerovalo.ʼ  Neuveriteľne ma to naštvalo. Ani neviete, ako sa mýlite. Samovražda by nemala byť jasná vec.

Corey to celé uzavrel slovami smerovanými priamo na ľudí, trpiacich depresiami a sklonmi k samovražde: „Nie ste sami. Ktokoľvek, kto sa takto cíti, by mal vedieť, že v tom nie je sám. Je dôležité, aby to ľudia vedeli.“