Viac...

Corey Taylor prezradil, čo si myslí, že mladé kapely robia zle pri tvorbe hudby

Frontman kapely Slipknot Corey Taylor v podcaste The Eddie Trunk Podcast diskutoval o súčasnom stave rockovej hudby, pričom sa sústredil hlavne na mladších umelcov.

Corey sa aktuálne pripravuje na vydanie jeho debutového sólového albumu, ktorý by mal vyjsť koncom roka 2020. V podcaste sa vyjadril ku tvorbe mladých kapiel a umelcov.

“Je tu veľa mŕtvej hudby, ktorá sa tvári, že je rocková. Stále však existuje skvelá prosperujúca rocková scéna, ale myslím si, že ju veľa ľudí nepočúva, pretože internet a média tlačia hlavne veľké množstvo moderných kapiel”: povedal na úvod Corey Taylor.

“Je skvelé, že neexistuje žiadna cenzúra. Momentálne je však možností tak veľa, že hudbu môže robiť ktokoľvek. Je preto veľmi ťažké nájsť niečo originálne a skutočne dobré. Problém vidím v tom, ako sa dnes hudba produkutje, zaznamenáva a nahráva.”: pokračuje Corey Taylor.

“Ľudia si myslia, že je v poriadku zadať počítaču niekoľko inštrukcií a ten urobí všetko za nich. Ľudia si myslia, že je v poriadku nenahrávať v štúdiu, nepotrebovať kvalitný mikrofón alebo zosilovač a gitaru. Zvuk úplne homogenizovali. Zriedil sa do tej miery, že 98% rockových skladieb v rádiu znie úplne rovnako.”: prezradil spevák.

“V takomto prípade nemôžete povedať o žiadnej prekliatej kapele to, že je originálna, pretože všetky znejú úplne rovnako a nič v ich hudbe nevyčnieva.”: povedal na záver frontman kapely Slipknot.

To Top