Cosmetica vydáva nový singel s videom, “Bye Bye Charlie Bukowski” má kabaretný nádych!

0
34
views

Z posledneho albumu Arytmia bratislavská Cosmetica vybrala ďalšiu skladbu na video singel. Klip k “Bye bye Charlie Bukowski” natočili režisér Michal Pusztay a kameraman Nick Kollár. Hlavné postavy “Hanka” a jeho šéfa hrajú herci Adrián Kobetič a Pavol Čižmár.

“Text mi napadol, keď sa mi môj kamarát, s tvárou modela, v najlepšom obleku šitom na mieru, s vlastnou investičnou firmou, priznal, že keď je reč o spisovateľoch, jednoznačne u neho vyhráva Charles Bukowski. Rozorvaný drsný alkoholik. V tej chvíli ma nenapadol silnejší protipól k priateľovmu životu. A mal ho naozaj dobre naštudovaného – vedel ho citovať a úprimne sa ním nadchýnal.” Hovorí spevák Ilja Miškovič. “Klip bol poňatý volnejšie ako text, ale chceli sme tam odkaz Ch. Bukowského… Jeho neprestajné čítanie sa stane dôvodom na vyhodenie mierne schizofrenického hrdinu klipu “Hanka” z práce. Po následnej deštrukcii ale príde ale aj precitnutie o osvietenie..” dodáva Ilja. “Hudobná inšpirácia prišla od dua Suchý-Šlitr, ktorých mám čoraz radšej a ktorí trochu zamiešali akordy, ktoré som doteraz používal… “.

Cosmetica vydala v decembri 2016 zatiaľ posledný album “Arytmia”, ktorý je k dispozícii na iTunes a všetkých streamovacích službách.