Koncerty

Daniel Landa vydáva novú skladbu a vyráža na turné

Daniel Landa oslávi 4. novembra päťdesiate narodeniny a k nim si doprial Landa Tour 50 a pridal k tomu aj novú skladbu, ktorú napísal po štyroch rokoch.

Skladbu s názvom Hoří horizont nahral s Tomášom Varteckým (gitara), Karlom Maříkom (akordeón), Markom Žežulkom (bicie), Davidom Csengom (basgitara) a Andreou Jiskrovou (husle). Pieseň vychádza v piatok 26.októbra digitálne aj ako CD singel v obale so špeciálnou povrchovou úpravou.

„Balada Hoří horizont je silný protestsong. Jsem zvědav, kolik lidí to v téhle povrchní době vůbec rozpozná,“ usmieva sa tomu skepticky Landa.

Na plánovaných halových koncertoch zaznie len to najlepšie z Landovej tvorby. Koncerty sľubujú obrovskú energiu a pyrotechnické efekty, spevák so svojou skupinou bude vystupovať na špeciálnych pódiách, situovaných uprostred haly. Ako hlavného vokalistu si pozval charizmatického predstaviteľa hlavnej úlohy z posledného naštudovania jeho muzikálu Krysař, Přemysla Pálku.

Daniel Landa začal svoju kariéru v divokej skupine Orlík, ktorá sa po vydaní svojho druhého albumu rozpadla a Landa od tej doby vystupuje len ako sólový umelec. Na svojom konte má veľa ocenení v anketách popularity a Zlatých, Platinových a Multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom. Ako herec sa objavil napr vo filmoch Černí baroni a Proč?.

DANIEL LANDA Tour 50

27.10.2018 – Brno, DRFG Aréna
29.10.2018 – Ostrava, Ostravar Aréna
31.10.2018 – Pardubice, ČSOB Pojišťovna arena
02.11.2018 – České Budějovice, Budvar Aréna
04.11.2018 – Praha, Tipsport arena

To Top