Danosť predstavuje hostí, dátum predpredaja a cover albumu Fúzia

0
22
views

Hostia, hostia, všade a vždy sa riešia hostia. Rapper si už nemôže dovoliť spraviť dosku bez toho, aby bol neustále bombardovaný otázkami, kto bude na albume hosťovať. Akoby ani iné veci neboli dôležité. No na druhú stranu, je to normálne. Asi ťažko nájsť iný hudobný žáner, v ktorom vzniká toľko hosťovačiek a spoluprác, ako práve v rape.

Niektorí artists hľadajú do svojich trackov zaujímavé mená iba preto, aby boli sami zaujímavejší pre väčší okruh fanúšikov. Iní si zas užívajú skutočnú spoluprácu s kamarátmi a luďmi, s ktorými sa navzájom hudobne rešpektujú a nejaký ten fame ani neriešia. A niekto hostí nepotrebuje vôbec, na svoju dosku si vystačí úplne sám.

Ako je to s Danosťom? No… Aj – aj. Keď pred ôsmimi rokmi vydal CD Oddanosť, nepustil si za mikrofón nikoho iného. Dalo sa to pochopiť už z názvu. Dnes si vieme opäť pomôcť názvom dosky. Fúzia je o splynutí, o hudobnom zlúčení nielen s G-bodom, čo by producentom albumu, ale aj s ich hosťami.

Tentokrát nebol Danosť na všetko sám a v štúdiu Anapol sa postupne vystriedalo niekolko talentov, legiend a hviezd domácej scény. Všetci do jedného prišli za chalanmi do štúdia a dali tak vzniknúť ozajstnej fúzii, skutočnej tvorivej spolupráci. Skutočný studio vibe – žiadne poslané slohy cez mail a neosobné dohody, všetko reálna spoločná robota.

Všetci došli nahrať do Anapolu, nikto neposielal cez net. Takže v tej spolupráci to je cítiť a ja to vždy hovorím, že radšej sa stretnime v štúdiu, nahrajme to tam a bude to lepšie”, prízvukuje G-bod a Danosť k tomu dodáva “S Čistychovom som vlastne spravil prvú vec v živote, s Vecom máme výbornú odlahčenú vec…

O akých hostí konkrétne ide, sa už fanúšikovia mohli dovtípiť prostredníctvom štúdiových fotiek na Facebooku a Instagrame oboch autorov, no pre sprehladnenie, Fúzie sa zúčastňujú rapperi Idea, Strapo, Vec, Čistychov, spevák Mišo Biely, Erik Šulc a Pokyman zo skupiny Medial Banana a gitarista Samuel Kovács.

Toto je teda team ludí, zodpovedný za výsledný sound velkého a očakávaného projektu, aký na Slovensku vychádza len raz za čas, podporený aj účasťou Sada z RHB, autorom coveru. Sado má za sebou niekoľko projektov pre Drvivú Menšinu, festival Uprising, či chalanov z H16 a pre Fúziu pripravil príznačný a charakteristický obal.

Danosť: “Téma bola úplne jednoduchá, keďže je to Fúzia – spojiť a nejakým spôsobom prepojiť, ako v hudbe, tak aj na cover, prepojiť naše osoby. To sa Sadkovi veľmi dobre a štýlovo podarilo.

Fúzia vychádza tento mesiac, predpredaj sa spúšťa už budúci pondelok 11. apríla cez e-shop Ruka Hore, kde bude možnosť objednávky aj v kombo balíčku s tričkom alebo mikinou za výhodnejšie ceny. Aby sa fans ešte viacej namotali, vypustia chalani behom tohto týždňa ešte tri ukážky vo forme tzv. video pasáží.

Všetky tieto informácie chalani zhrnuli vo videu priamo z terasy štúdia Anapol, pozrieť sa dá tu: https://www.facebook.com/gbodmusic/videos/954997364613396/

Autorom článku je Gashtan