Viac...

Dánsko dnes vyberie reprezentanta pre Eurovíziu 2013

Počas dnešného večera sa v Dánsku uskutoční národný výber Dansk Melodi Grand Prix. Na konci priameho prenosu dánski diváci a odborná porota hlasovaním v pomere 50:50 zvolia reprezentanta a súťažnú skladbu pre Eurovíziu 2013, ktorá sa bude konať v máji v švédskom meste Malmö.

Finálového večera sa v Dánsku zúčastní celkom 10 interpretov. Systém priameho prenosu sa skladá z dvoch častí. V prvej sa divákom a odbornej porote predstaví všetkých 10 súťažiacich s vlastnými skladbami. Následné hlasovanie rozhodne o troch superfinalistoch, ktorí opäť odspievajú svoje skladby. Na záver sa uskutoční konečné hlasovanie, ktoré definitívne rozhodne o víťazovi večera a zároveň reprezentantovi Dánska.

Počas dnešného večera sa ako súťažiaci predstaví aj spevák Brinck, ktorý Dánsko na Eurovízii už raz reprezentoval, konkrétne v roku 2009. Favoritom hlasovania môže byť aj skupina Daze. Ich skladbu s názvom We Own The Universe totiž skomponoval autor víťaznej skladby Eurovízie z minulého roka (Euphoria od Loreen) Thomas G:Son.

Súťažné skladby si môžete vypočuť na oficiálnej stránke Dansk Melodi Grand Prix kliknutím na tento odkaz. Priamy prenos začína o 19:55 nášho času a sledovať ho môžete na tejto stránke.

FOTO: eurovision.tv

To Top