Kapely

Darkness Positive zverejnili nový videoklip!

Progresívne jazz-rockové trio Darkness Positive zverejnilo nový videoklip k skladbe Poď von, ktorá je reflexiou na teroristické útoky. Po sérii videoklipov vytvorených “DIY” štýlom vo vlastnej réžii ide o oficiálne prvý profesionálny klip kapely.


Hudobný oxymoron Darkness Positive urobili za posledný rok na slovenskej hudobnej scéne prievan v podobe vlastnej vízie jazzu, ktorý nainfikovali rockom, funkom či hip-hopom. Ich piesne sa vyznačujú duchaplnosťou, humorom a dávkou úletu, pričom videoklipy nezostávali jednotlivým skladbám nič dlžné. O trochu insitné, no efektné, podomácky vyrobené klipy v skicári sa doteraz staral bubeník Matej Richtarčík a stali sa rukopisom vykresľujúcim kapelu v tej najúprimnejšej podobe.

Pieseň Poď von ako prvá dostala podobu profesionálneho videoklipu. Prostredníctvom odozvy chce kapela zistiť, či má zmysel točiť klipy aj mimo vlastnej skúšobne a zabehnutého “DIY” konceptu. Autorom výslednej podoby klipu je Norbert Neuschl, ktorý má na svedomí aj vizuálnu identitu kapely či originálny “plastelínový” booklet albumu Prvý dojem.

Podnetom k napísaniu skladby Poď von bol teroristický útok na koncerte v Paríži v klube Bataclan. „Prišlo mi tak zvrátené, čo sa vo svete deje, že som tento text nemusel písať dlho a vypadol zo mňa v priebehu dňa. Pod tento text som sa rozhodol zahrať si gitarovú linku, ktorá pôvodne vznikla pre inú produkciu, no našťastie som sa včas správne rozhodol a motív použil vo vlastnej kapele,” hovorí autor skladby, spevák a gitarista Šimon Švidraň. V piesni vyzýva, aby ľudia pre vlastný pokoj občas prestali vnímať záplavu negatívnych správ a žili si svoj život.

Darkness Positive spolu pôsobia už sedem rokov, začínali ako kvinteto interpretujúce jazzové štandardy. Martinské trio vo vlastnej tvorbe kombinuje konzervatóriom vštepenú jazzovú precíznosť s odviazanosťou garážového rocku. Výsledkom je netradičná fúzia jazzu, rocku, funku, rapu a nápaditého humoru v sviežom prevedení uspokojujúca aj náročné jazzové publikum. Debutovali albumom Prvý dojem, ktorý vyšiel pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Album patril k najzaujímavejším počinom na slovenskej hudobnej scéne a vyslúžil si nomináciu v kategórii Cena novinárov na Radio_Head Awards 2018.

Videoklipom Poď von kapela Darkness Positive uzatvára obdobie debutového albumu Prvý dojem. Ďalšiu energiu smerujú k novému albumu, ktorého príprave a nahrávaniu sa budú intenzívne venovať počas leta. Letných vystúpení bude preto o niečo menej, vyraziť do klubov sa však chystajú opäť na jeseň.

Darkness Positive zverejnili nový videoklip!
Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!