Dave Brannigan majú nový videoklip Dancing Clouds!

0

Dave Brannigan je gitarová kapela zo Žiliny, radiaca sa k hudobnému štýlu zvaný indie rock. Ich tvorba je ovplyvnená prevažne britskou a americkou gitarovou hudbou od obdobia vzniku rock n rollu až po súčasnosť. Tento rok dosiahli prvú métu – vydali svoj debutový album, ktorý nesie názov Young Creatures. 

Počas nahrávania sa im dostalo zadosťučinenia, kedy boli nominovaní v prestížnej hudobnej ankete Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. Po vydaní albumu si nedožičili odpočinok, práve naopak. V Pohode_FM live – súťaži Jednou ranou na Sziget sa im podarilo zvíťaziť v súboji s kapelou Papyllon, vďaka čomu tento rok reprezentovali našu krajinu na najväčšom stredoeurópskom festivale v Európe – SZIGET FESTIVAL.

Doteraz si chalani až na pár výnimiek zvykli robiť klipy svojpomocne. Pre tento krát sa rozhodli osloviť mladého tvorcu videí Bena Reda.

Benovi sa pieseň páčila a tak sa dohodli na spolupráci. Líder kapely Dušan mal už malú predstavu o vizuály, ktorým bude krása prírody. Dôvodom bola súvislosť s textom piesne, ktorý popisuje pozitívny pohľad na život, pretváranie vnemov na príjemné a veselé. Podstatou je skrátka upozorniť na to, že život je taký ako ho vnímame.

Vhod prišiel Benov plánovaný výlet na Island. Zdokumentovaním jeho cesty a prírodných scenérií vznikol klip k piesni Dancing Clouds:

Dancing Clouds je jedna z najpokojnejších, najpohodovejších a najuhladenejších skladieb na debutovom albume Young Creatures. Ten si môžete vypočuť na všetkých streamingových hudobných službách.

ZDIEĽAŤ