Zaujímavosti

Debutové EP projektu Lannne je vonku

Debutové EP projektu Lannne je vonku

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka. Už od 31. mája ponúka fanúšikom možnosť vypočuť si päťskladbové EP so skratkovitým názvom NNN. Práve tri enká predstavujú New Narrative Necessary – hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

„NNN je projektom o hľadaní seba samého. Ako názov napovedá, hľadám vlastný hudobný štýl a naratív. Prvé dva single mali kompaktný zvuk a štýl, ale tieto tri nové skladby sú navzájom veľmi odlišné. Skúmam každý kút hudobnej produkcie, ktorú som sa cestou naučil, a zároveň sa vraciam k mojej tínedžerskej posadnutosti gitarou,“ hovorí Peták o vlastnej tvorbe. Tvrdí, že sa ešte stále nenašiel, ale cesta poznávania je pre neho veľmi vzrušujúca.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Líder kapely Purist na svoju novinku upozornil ešte koncom minulého roka. V decembri predstavil svoj prvý samostatný singel Begining. Po ňom nasledovala v marci skladba Bad Manners. „Je to prvá kritická skladba, ktorú som napísal. Satira určená horúcohlavým, strmhlav sa rútiacim biznismenom, ktorí často nemajú morálne zábrany a razia si vlastnú cestu s klapkami na očiach bez ohľadu na kohokoľvek iného,“ povedal o skladbe s charakteristickým gitarovým riffom.

Peták svoju hudbu, na ktorej spolupracuje s bubeníkom Maximom Ramacsayom a klávesákom Martinom Zaujecom, opisuje ako bluesové jazyky s hip-hopovým beatom. Skutočne tak znie aj zvyšná štvorica nového materiálu. Výprava za sebaobjavovaním začala piesňou Similar Taste, ktorá EP uzatvára. V skutočnosti je to prvá skladba nového projektu, a preto je pre autora dôležitá. Ďalej nasledovala Beginning.  „Text som napísal tesne pred tým, ako sa zo mňa stal otec. Je v ňom cítiť jasnú obavu z toho, ako mi rola otca pôjde. Zároveň sa teším z nového začiatku,“ vysvetlil.

Ochutnávku z tvorby dopĺňajú ešte skladby Sanity a My Doorbell. O prvej menovanej Juraj hovorí. „S touto skladbou som si najviac lámal hlavu. Dokončil som ju necelý týždeň pred releasom. Názov aj text hovoria o mojom vtedajšom stave ľahkého pomätenia, kedy som často krát neveril, že EP vôbec dokončím. Myslím však, že sa nakoniec skladba veľmi podarila a je to jasný banger na záver koncertného setu. Skladba My Doorbell  je o chybách, ktoré si uvedomujem, ale napriek tomu ich často opakujem. Jej pohupujúci rytmus so spevom majú pre mňa takú podvečernú festivalovú atmosféru. Už sa teším na jej živé prevedenie,“ hovorí predstaviteľ Lannne.

EP nájdete priamo tu!

Netreba sa báť, piatimi skladbami na tento rok nekončí. Svojmu vydavateľstvu GERGAZ sľúbil plnokrvný album, ktorý chce napísať v lete popri koncertovaní.  „Viem, že posledný týždeň pred zverejnením EP som sa takmer zbláznil, ale stálo to za to. Som rád a už teraz sa teším na bláznovstvo okolo albumu! Možno nakoniec aj ten môj štýl nájdem, uvidíme,“ uzatvára s úsmevom.

To Top