Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Debutový album cyperských Barebone pokrstil Kuko!

So svojim prvým albumom nazvaným Bite The Apple sa hlási cyperská kapela Barebone. Muzikanti, ktorí sú doma nielen na rodnom Cypre, ale zabývali sa už aj na Slovensku, v USA, Grécku i Čechách svoju päť pesničkovú novinku nahrávali v troch štátoch. „Cédečko vznikalo na Cypre, v Grécku a v USA. V Los Angeles ho zmixoval a produkoval náš gitarista George Solonos. V Amerike je dosť známy, spolupracoval so svetovou špičkou, ako napríklad Quincy Jones, Boy George, so skupinami Mötley Crüe, Iron Maiden a napísal hudbu do mnohých filmov. Teraz v poslednom čase napríklad do krátkometrážneho westernu Calico Queens s Danny Trejom a do filmu Apple of My Eye s legendárnym Burtom Reynoldsom. Autorom obalu je Miro Čirka zo sereďskej Randal Group Production,“ predstavuje svojich Cyperčanov ich manažérka Zuzana Kristová, Košičanka žijúca striedavo v Prahe a na Cypre.

Skladba inšpirovaná vraždou

Na debute je aj skladba Since You’re Gone o životnej tragédii cyperského MMA šampióna, amatérskeho majstra sveta Stefanosa Charalambousa, ktorý tragicky prišiel o brata. „V afekte ho zastrelil otec jeho priateľky. Pod vplyvom tejto tragédie sa Stefanos rozhodol, že sa začne venovať bojovým umeniam a dostal sa až na špičku. K tejto skladbe budeme v júli točiť klip,“ hovorí manažérka. 

Reklama

Edge of the Blade – ďalšia skladba z tohoto albumu sa stala znelkou filmového festivalu Festival de Cine Chipriota y Griego, ktorý v týchto dňoch prebieha v španielskej Barcelone. 

Pri zrode cyperskej kapely stál Kuko

Krstným otcom cyperskej novinky je Peter „Kuko“ Hrivňák z kapely Horkýže Slíže, ktorý ju pokrstil štýlovo – cyperským ovocným brandy Zivania v Pardubiciach po koncerte. „Kuka sme oslovili preto, lebo stál pri zrode Barebone. Veľmi nám pomohol, s ním sme spravili prvý prelomový cover pesničky Chop Suey od System Of A Down, ktorý sme potom hrávali so Slížami aj s Polemicom a Barebone to vtedy dosť naštartovalo. Kuko je človek, ktorý si zaslúži všetkú pozornosť sveta. Napriek tomu, že aká je obrovská osobnosť a rock star je veľmi skromný a má našu vďaku do konca života. Pre nás je veľká česť, že to prijal a pokrstil nám album, veľmi si ho vážime,“ teší sa Zuzana.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...