Kapely

Debutový album cyperských Barebone pokrstil Kuko!

Článok prečítate za: 2 min.

So svojim prvým albumom nazvaným Bite The Apple sa hlási cyperská kapela Barebone. Muzikanti, ktorí sú doma nielen na rodnom Cypre, ale zabývali sa už aj na Slovensku, v USA, Grécku i Čechách svoju päť pesničkovú novinku nahrávali v troch štátoch. „Cédečko vznikalo na Cypre, v Grécku a v USA. V Los Angeles ho zmixoval a produkoval náš gitarista George Solonos. V Amerike je dosť známy, spolupracoval so svetovou špičkou, ako napríklad Quincy Jones, Boy George, so skupinami Mötley Crüe, Iron Maiden a napísal hudbu do mnohých filmov. Teraz v poslednom čase napríklad do krátkometrážneho westernu Calico Queens s Danny Trejom a do filmu Apple of My Eye s legendárnym Burtom Reynoldsom. Autorom obalu je Miro Čirka zo sereďskej Randal Group Production,“ predstavuje svojich Cyperčanov ich manažérka Zuzana Kristová, Košičanka žijúca striedavo v Prahe a na Cypre.

Skladba inšpirovaná vraždou

Na debute je aj skladba Since You’re Gone o životnej tragédii cyperského MMA šampióna, amatérskeho majstra sveta Stefanosa Charalambousa, ktorý tragicky prišiel o brata. „V afekte ho zastrelil otec jeho priateľky. Pod vplyvom tejto tragédie sa Stefanos rozhodol, že sa začne venovať bojovým umeniam a dostal sa až na špičku. K tejto skladbe budeme v júli točiť klip,“ hovorí manažérka. 

Edge of the Blade – ďalšia skladba z tohoto albumu sa stala znelkou filmového festivalu Festival de Cine Chipriota y Griego, ktorý v týchto dňoch prebieha v španielskej Barcelone. 

Pri zrode cyperskej kapely stál Kuko

Krstným otcom cyperskej novinky je Peter „Kuko“ Hrivňák z kapely Horkýže Slíže, ktorý ju pokrstil štýlovo – cyperským ovocným brandy Zivania v Pardubiciach po koncerte. „Kuka sme oslovili preto, lebo stál pri zrode Barebone. Veľmi nám pomohol, s ním sme spravili prvý prelomový cover pesničky Chop Suey od System Of A Down, ktorý sme potom hrávali so Slížami aj s Polemicom a Barebone to vtedy dosť naštartovalo. Kuko je človek, ktorý si zaslúži všetkú pozornosť sveta. Napriek tomu, že aká je obrovská osobnosť a rock star je veľmi skromný a má našu vďaku do konca života. Pre nás je veľká česť, že to prijal a pokrstil nám album, veľmi si ho vážime,“ teší sa Zuzana.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Debutový album cyperských Barebone pokrstil Kuko!
Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top