Viac...

Debutový album Itcha Pčelára a skupiny Jamestown je zhmotneným snom!

Nasledovanie sna si vždy vyžaduje tvrdú prácu, koncentráciu na cieľ a aj nejaké obete. Toto všetko absolvoval ItchoPčelár pred očami tisícok slovenských divákov. Teraz im predostiera nielen ovocie svojej práce, ale aj návod na to, ako si plniť sny.


VIEME, AKO NA ĽUDÍ: Skupina okolo najúspešnejšieho slovenského účastníka v poslednej sérií federálnej SuperStar našla spôsob, ako upútať ľudí. Namiesto lacných prvoplánových popevkov, ktoré by si našli svoju zaručenú cestu k ušiam fanúšikov, stavili na témy a myšlienky blízke každému človeku. Plnenie snov a úsilie k tomu potrebné, sklamanie z ľudskej márnivosti a plytkosti či láska – tieto okruhy pravdepodobne zažili Itcho a ostatní v dennodennom živote a určite v tom nie sú sami.

Najviac sa však sluch fanúšika stotožní s najhlbším citom ľudstva, a tak nie je čudo, že sa po single Rieka, zaľúbi do duetu medzi frontmanom a huslistkou Kristínou Uhlíkovou. Nevtieravá klavírna melódia v spojení s  kontrastom medzi mužným hlasom speváka a tým jemným ženským je v skladbe Dvaja blázni priamym kopom na bránu.

DIELO V DIELE: Hoci je prejav strieborného Superstaristuviacmenej muzikálový, nemusí to byť na škodu. Z nahrávky Divadlo bláznovsa stáva akýsi univerzálny album. V jednej rovine rozpráva príbeh, ktorý sa dozvieme až po jeho vypočutí v celku a druhá rovina spočíva v hudobnom šantení. Vďaka nemu sa im darí vyplniť medzeru na slovenskej hudobnej scéne.

O tom, že tu skupina ako Jamestown chýbala, hovoril na krste albumu aj jeho krstný otec a producent Marek Rakovický. Jemu vzdali poctu skladbou Because Of You, kde dostal priestor ďalší člen kapely – Tom Lobb.

Najkomplexnejšie a najvýstižnejšie charakterizuje album a skupinu titulná pieseň. V nej sa doslova spúšťa divadlo. Má svoje dejstvá, kontext a hudobne v sebe spája všetky prvky využité na albume.

Prvý album Itcha Pčelára skupiny Jamestown je premyslený jasne sformulovaný koncept. Hodí sa do mainstreamu, ale aj alternatívnych vôd, no najviac je z neho cítiť, že nemá primárne v úmysle zarábať a plodiť niečo dočasné. Ide o úprimný výsledok dlhej cesty za naplnením sna, a to je zrejme ozajstným kľúčom k úspechu.

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!