Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Debutový album kapely Good Road pokrstil dirigent Adrian Kokoš a operný spevák Roman Krško

Kapela Good Road v nedeľu 4.7.2021 na Zemplínskej Šírave pokrstila svoj debutový album MULTIVERZUM. Album krstili, dirigent Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Adrian Kokoš a operný spevák Roman Krško.

„Na albume sa pracovalo takmer rok, a vyšiel 8. augusta 2020. Nakoľko nám ho vtedajšia pandemická situácia nedovolila pokrstiť tak ako by sme chceli, tak sme sa rozhodli, že počkáme a nikam sa s tým nebudeme náhliť“, prezradil spevák a klávesák kapely, Jozef Novotňák.

Samotný názov albumu MULTIVERZUM v sebe nesie kúsok vesmíru. Kapela týmto spôsobom chcela svojim fanúšikom a širokej verejnosti prestaviť kúsok svojho „hudobného vesmíru“, preto sa aj krst niesol v tejto tematike.

Reklama
Kapela Yearsbelow s nádychom melodického rocku prichádza s debutovým EP

„My sme si na krst pripravili takú špeciálnu vec a nazvali sme to „hviezdny prach“ a aj to je jeden z dôvodov prečo sme s krstom nejakú dobu čakali. Museli sme totiž vydržať, kým spadne nejaká hviezda“, pobavil publikum spevák Jozef Novotňák.

„Krst albumu bol detailne premyslený. Album MULTIVERZUM s kúskom vesmírneho nádychu, na obale ktorého sa nachádza obrazec trojuholníka, bol krstený „hviezdnym prachom“ nasypaným v trojuholníkovej fľaši“, ozrejmila nám kapela.

Krstom albumu sprevádzal publikum Jaroslav André, starosta obce Jenkovce, ktorý dlhodobo v Jenkovciach organizuje rockový festival, na ktorom je kapela Good Road každoročne stálym hudobným hosťom.

Reklama
AMC Trio znovu na pódiách, nebudú chýbať ani zaujímaví hostia

„Som veľmi rád, že sme sa takto mohli stretnúť na tejto príjemnej udalosti a hlavne, že kapela Good Road robí poctivú muziku a vlastnú tvorbu“ vyjadril sa po krste Adrian Kokoš.

Kapela Good Road zverejnila od vydania albumu už niekoľko singlov a videoklipov. Najúspešnejším singlom bola zatiaľ skladba Medzi nami, ktorá sa hráva aj v niekoľkých slovenských rádiách.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...