Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Debutový album kapely Sematam pokrstil King Ivan!

Legendárny King Ivan Vereš, zaplnená bratislavská Desing Factory a dokonalá funky nálada! Tak vyzeral krst debutového albumu nitrianskej kapely Sematam s rovnomenným názvom. Sematam sa ukázali ako skutoční šoumeni a bratislavský klub doslova roztancovali! Debutový album pokrstil legendárny Ivan Vereš, ktorý mladú skupinu nazval pokračovateľmi Made to Mate. Energiou nabité songy predvedú Sematam naživo na historicky prvom turné po Slovensku. Na funky hudobníkov sa môžete tešiť v Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade, Košiciach, Svidníku a Humennom.

Prvý album a prvé turné! Skupina Sematam má naozaj dôvod na radosť. Na dlhoočakávanom debutovom albume s názvom SEMATAM nájdu fanúšikovia 12 piesní, z toho 11 je v slovenčine a jedna v angličtine. CD obsahuje ajduet „Ja a Ty“, ktorý kapela vydala v spolupráci s otcom slovenského funky Ivanom Verešom a mladou herečkou a speváčkou Sárou Polyákovou.

,,Po našej spoločnej spolupráci s Ivanom Verešom na singli a videoklipe „Ja a Ty“ sme si nedokázali predstaviť iného krstného otca pre náš album ako práve jeho. Veľmi sa tešíme, že súhlasil a preukázal nám tú česť, že naše debutové CD pokrstil práve jeden z našich funky vzorov,“ hovorí spevák a jeden zo skladateľov Marek Kutnár.

Reklama
Gitarista a skladateľ Peter Uher pozýva všetkých do novej reality

Legendárny člen kultovej kapely Made 2 Mate Ivan Vereš je z nitrianskych Sematam nadšený a ich nový hudobný počin pokrstil ako správny funky maniak trblietkami.

„Tento album je fantastický a preto som tu. Vidím sa sám pred 25-timi rokmi, s týmto ich entuziazmom a náladou pokračujú v našich šľapajach. Bol by som blázon, keby som to nepodporoval. Som šťastný, že existujú takí ľudia, čo pokračujú v našom diele a zachovávajú nažive kvalitnú hudbu,“ pochválil Sematam Ivan Vereš.

Sematam doslova postavili na nohy bratislavský klub a roztancovali celé publikum. Frontman Marek Kutnár sa okrem spevu predstavil ako skvelý tanečník a šoumen. Na pódiu predviedol electric boogie aj moon walk! Herečka Sára Polyáková zaspievala s kapelou duet „Ja a Ty“. Spolu s Ivanom Verešom si Sematam strihli aj hit „Funky nálada“ od Made to Mate. Krst moderoval Tomy Kotty a o parádnu funky afterpárty sa postaral DJ Pajo. Skupinu prišiel podporiť aj jazzman Peter Lipa.

Reklama
Kapela Dr. Zetor zlomila vlastný rekord, za jeden deň odohrala 15 koncertov

„Bola to bomba, máme neopísateľné pocity. Užili sme si spolu s fanúšikmi koncert aj krst. Veľmi sa tešíme zo všetkých ľudí, ktorí dnes prišli. Naši rodičia aj starí rodičia. Ďakujeme našim hudobným hosťom aj krstnému otcovi Ivanovi Verešovi, ktorý to s nami roztočil na pódiu,“ neskrývala radosť bubeníčka a sestra spevákaMichaela Kutnárová.

Album nahrala kapela v zostave Marek Kutnár – spev, gitara, Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Juraj Janík – klávesy, Andrej Boniš – trúbka, Mário Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón. Na príprave CD sa podieľalo viacero hudobných hostí. Imrich Kamenár nahrával do väčšiny piesní trombón, Martin Kukučka sa postaral o perkusie.  Na krst albumu nadviaže kapela Sematam celoslovenským turné, na ktorom ju budú sprevádzať  kapely Smola a Hrušky, Piňazi De,  Ja, Ty a Rolo, Chilli Fellaz a Patália.

„Rozhodli sme sa do každého mesta zavolať ďalšiu kapelu, ktorá nám pomôže hudobný zážitok pre našich divákov ešte viac spestriť. Po našom boku sa tak objavia zoskupenia z celého Slovenska. S mnohými z nich sme už v minulosti spolupracovali a sú našimi dobrými priateľmi. Diváci budú môcť zažiť náš koncert v novej podobe a vypočuť si skladby, ktoré doteraz naživo nepočuli. Sematam je kapela, ktorá chce ľudí na svojich koncertoch baviť a dobíjať energiou a v tomto duchu sa bude niesť aj Sematam tour,teší saMarek Kutnár.

Reklama
Kapela DESMOD a Robo Šimko vydali svoju prvú skladbu Dokonalý plán

Sematam sa postupne predstavia v rodnej Nitre, Zvolene, Banskej Bystrici, Trenčíne, Žiline, Poprade, Košiciach a Humennom. Nenechajte si ujsť mladú funky krv v podobe skupiny Sematam na ich turné, ktoré odštartovalo 4. októbra v Novom Meste nad Váhom. Vstupenky si môžete kúpiť na mieste konania koncertov.

SEMATAM TOUR 2019

26.10. Music a café, Nitra
15.11. Wake up Club, Zvolen
16.11. Urban Spot, Banská Bystrica
29.11. T Klub, Košice
30.11. Castle Music Klub, Humenné
6.12. Klub Holičstvo, Svidník
7.12. Fabrik Rock Club, Poprad
14.12. Smer Klub 77, Žilina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...

Zaujímavosti

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom pripravila jeho reedíciu a exkluzívny...