Debutový singel košickej speváčky Doris toto leto roztancuje Slovensko: pozrite si videoklip!

0
68
views

Mladá speváčka Dorota Doris Tóthová prichádza s debutovým singlom, ktorý vás hneď roztancuje. Nahrala ho v štúdiu, ktoré už vyprodukovalo množstvo úspešných hitov Celeste Buckingham, Majka Spirita, či Zdenky Prednej a ten jej má tiež potenciál zabodovať. Pozrite si skvelý videoklip, ktorý vám urobí letnú funky náladu!

Nový objav slovenskej hudobnej scény Dorota Doris Tóthová si vás získa na prvé počutie. Je nesmierne talentovaná a má sexi zamatový hlas. Jej prvého singlu Hry sa ujalo štúdio Little Beat, ktoré už vyprodukovalo nespočetné množstvo hitov pre Celeste Buckingham, Majka Spirita, Moniku Bagárovú, Lucii Bílou či Zdenku Prednú, takže sa môžeme tešiť na dokonalý sound. Autormi hudby sú Martin Maxo Šrámek, Andrej Hruška a Celeste Buckingham. Profesionálnu zostavu dopĺňa text Mareka Moe Nováka. Je to skrátka nefalšovaná funky „nakladačka“. „Čas strávený v štúdiu rozhodne stál za to a nahrávanie sme si všetci užili. Už sa neviem dočkať, kedy ho budete počuť,“ hovorí speváčka Doris.

Produkčný tím si na videoklipe Dorisinho singlu dal skutočne záležať – technicky i kreatívne. Natáčal sa najmodernejšou technikou s rozlíšením 4K. Režisérom a kameramanom klipu je Branislav Mihok, ktorý v minulosti spolupracoval s Michalom Nemtudom ako aj Michalom Kunesom Kováčom. V klipe si zahral aj drsňák našej pop scény Robo Mikla so svojim bulteriérom Fredom, ktorého adoptoval v špecializovanom útulku pre takéto psíky Bulteriér Rescue Slovakia. K pikoškám patrí aj štýlové retro auto, na ktorom sa v klipe Doris vozí. „Fiat CC Zero, anglický Kit Car na báze fiatu 126 patrí do série, v ktorej bolo vyrobených len 21 kusov a momentálne ich je už len 9 na celom svete. Dva z nich sú zhodou okolností vo Zvolene a tak sme radi, že nám jeden z nich klub 126 Fan Slovakia zapožičal, patrí im naša vďaka. Ďakujeme aj tanečníčkam z tanečnej skupiny WHOS ‘THAT KIDZ, ktoré dodali klipu ten správny drive ,“ vysvetľuje Peter Chovan, šéf produkčnej spoločnosti VIP MEDIA PROMOTION. Ako ďalej dodáva, za spoluprácu ďakujú tiež mestu Zvolen, kde sa klip natáčal, a tiež City Caffe, FUN Zone Zvolen a Star Taxi Zvolen.

Aj keď sú Hry pre Doris prvým singlom, mladá kráska z Košíc nie je na hudobnej scéne úplným nováčikom. Poslucháčov si získala už ako dieťa, keď vyhrala súťaž Slávik Slovenska a medzinárodnú súťaž Spev bez hraníc. Dnes študuje muzikálový a popový spev na Konzervatóriu Jaroslava Ježka v Prahe a má za sebou viac ako 200 vystúpení na Slovensku, v ČR i v Rakúsku. Koncertuje s rôznymi jazzovými formáciami, ako Arpi Farkaš & Band či Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers, viac ako rok bola sólistkou známeho Golden Big Band Prague. Spolupracovala aj s mnohými osobnosťami slovenskej populárnej hudby. S Mariánom Čekovským naspievala hymnu k otváraciemu ceremoniálu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 a mala možnosť spievať aj so skupinou Desmod alebo Big Bandom Gustáva Broma.