Zaujímavosti

Deep House zo Slovenska, vychádza debutový videoklip od Dee Pete!

Deep House zo Slovenska, vychádza debutový videoklip od Dee Pete!

Dee Pete je nový hudobný počin v štýle Chill Out/ Deep House. Práve v týchto dňoch uzrel svetlo sveta aj debutový videoklip “Horizons“. Zaujímavosťou je, že hneď debutový song vychádza pod svetovým labelom Deep Territory Records.

Producentov v štýle Electronic Dance Music na Slovensku nieje veľa, tobôž v subžánri Chill Out/ Deep House. O to je cennejšie, že debutový song “Horizons“ od slovenského umelca zaujal veľké svetové vydavateľstvo. Nemecké vydavateľstvo Deep Territory Records už dlhé roky spolupracuje a vydáva veľké hviezdy Deep House scény, akými sú napr. Nikko Culture, Pete Bellis, či Anton Ishutin. Do playlistu tohto vydavateľstva pribudne aj prvý slovenský umelec.

Slovenský hudobník zaujal aj v Južnej Amerike. Záujem prejavilo aj brazílske vydavateľstvo Brazil Records, ktoré tiež podporí vydanie a promo singlu v Brazílii. Exotický videoklip ku skladbe bol produkovaný v Litve.

Počiatky Deep House siahajú do 80-tych rokov. Tento žáner vznikol v Chicagu zmiešaním prvkov štýlu Chicago House, jazz – funky a soulu. Typické je pomalšie tempo okolo 120 bpm, klávesy sú veľmi atmosferické až ambientné, prítomná je výrazná basová linka. V posledných rokoch sa tento štýl výrazne zmoderizoval, často sa zmiešava so štýlom nu-disco a zažíva novodobý boom. Obrovskej popularite sa teší v krajinách ako Grécko, Rusko či Litva. Ako sa mu bude dariť na Slovensku, uvidíme.

To Top