Detox Of a Pony pracujú na prvom EP a chystajú klip k skladbe Pygmalion Efekt!

0
21
views

Detox Of a Pony je rockovo-bluesovo-rockandrolllové duo z východného Slovenska. Basa a bicie je všetko čo potrebujú na “stejdži”. Autenticitu zvuku zachovali aj na nahrávke. Kapela vznikla v roku 2016 a za taký krátky čas toho postíhala cez nahrávanie, točenie klipu po koncertovanie.

Členovia kapely sú Juraj Beňačka a Matúš Folvarčík. Špeciálne skonštruovaný zvuk basovej gitary a chytľavé melódie už po pár koncertoch spôsobili, že DOAP prirovnávajú k slovenskému Royal Blood. Ako spomína líder kapely Juraj „ najlepšie na tomto projekte nie je len to že je to super zábava, ale aj to že ľudia po koncertoch hľadajú ďalších členov kapely. Niekedy sa dokonca stalo že neverili že sme dvaja a preto sa pýtali či hráme na playback“.

DOPA pracujú na prvom EP z ktorého vyšiel na svetlo sveta prvý singel spolu s klipom ku skladbe Pygmalion efekt. Skladby sa nahrávali v dvoch Staroľubovnianskych štúdiách Studiomaky a stoner rocording studio. Na EP spolupracujú hlavne textovo s ďalšími hudobníkmi ako napríklad Millas Groove, Marek Tokarčík a Martin Beňačka.

Okrem koncertov môžete kapelu aj počuť zo slovenských rockových rádií, takže pokiaľ sa vám nepošťastí stihnúť koncert, nezúfajte. Najbližšie môžete DOAP počuť na živo 11.06. z Košického rádia9.