Kapely

Diego má nový singel aj video o hľadaní a zmene

Článok prečítate za: 1 min.

Celý život je o zmene a hľadaní a  čím skôr sa s tým človek zmieri, tým lepšie – to je hlavný motív nového singla skupiny Diego, ktorý vyšiel len pred niekoľkými dňami na treťom pokračovaní kompilácie slovenskej scény Ostrov hudby. Diego dnes k skladbe Searching zverejňujú aj videoklip, pod ktorý sa podpísal známy slovenský výtvarník Igor Derevenec.

„Singel je reakciou na ponuku od LALA – Slovak music export prispieť na Ostrov hudby a keďže jednou z podmienok bolo, že musí ísť o novú vec, zamysleli sme sa, ako sme na tom s nápadmi. Vďaka tomu sme zistili, na koľko pesničiek sme pri nahrávaní posledného albumu zabudli,“ vysvetľuje frontman skupiny Ľuboš Kukliš. „Na album sa, samozrejme, zmestí iba limitované množstvo hudby, takže je prirodzené, že človek musí nejaké skladby vyradiť. Ale zjavne mame stále z čoho vyberať. A to je dobre vedieť!“

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Skladbu nahrávali Diego v LVGNC Studios a išlo to rýchlo, hotovo bolo za jeden deň. „Tentokrát sme chceli s materiálom spraviť niečo nové, niečo iné ako doteraz, a tak sme prvý raz oslovili externého producenta Tomáša Lobba z kapely Luvver. Je to mladý a veľmi šikovný hudobník a producent, ktorý bol s nami v štúdiu aj pri nahrávaní albumu Et in Arcadia Diego ako zvukový technik. Teraz sme ho požiadali, nech sa postará o nahrávku ako celok. Výsledný sound je jeho dielo a my sme s ním veľmi spokojní.“ Singel Searching je možné vypočuť si nielen na webe Ostrov hudby, ale aj na všetkých relevantných streamovacích službách.

O videoklip sa postaral dvorný režisér skupiny Igor Derevenec. Stačila mu jedna kamera, les na Kolibe a jedno dopoludnie nakrúcania, do ktorého zapojil vlastné deti aj deti niektorých členov kapely. „Celé to išlo veľmi rýchlo – vypýtal si text, obratom prišiel s týmto nápadom a išli sme natáčať,“ dodáva Ľuboš Kukliš. „Myslím, že sa skvele trafil do témy hľadania a atmosféry skladby.“

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top