Koncerty

Dievčenská formácia Vesna sa pripravuje na jesenné turné po Slovensku a Česku

Dievčenská kapela Vesna speváčky, skladateľky a textárky Patrície Fuxovej má nabitý program. Koncom septembra jej frontmanka spoločne s režijným duom Czech Vibes nakrúcala v Malom Tibete nový videoklip k piesni Nezapomeň. Premiéra je plánovaná na 17. november. A v polovici októbra sa Vesna v zložení speváčka Patricie Fuxová, huslistka a kapelníčka Bára Šůstková, klaviristka Olesya Ochepovska a bubeníčka Markéta Vedralová vydá na turné s názvom #MyaVy.

Turné #MyaVy odštartuje 16. októbra v Plzni a vyvrcholí v adventnom čase, 7. decembra v Považskej Bystrici. Na ôsmich koncertoch zaznejú skladby z najnovšieho albumu Vesny Pátá bohyně s tematikou prírody, slovanských motívov a ženstva i nové piesne nahraté behom letného sústredenia kapely.

Za debutové CD Pátá bohyně, ktorým charakterizujú hudobný návrat ku koreňom a snové texty, bola Vesna nominovaná na Ceny Anděl v kategórii Objav roku. Na doske je mimo iné i duet Patricie a Vojtecha Dyka s úspechom uvedený koncom minulého roku na hudobnej a tanečnej show v Obecnom dome v Prahe.

Ďalšia z trinástich noviniek na albume Pátá bohyně dostala obrazovú podobupod režijným vedenímCzech Vibes behom natáčania vMalom Tibete, kam Patricie Fuxovázamierila spoločne s dobrovoľníkmi z českej neziskovky Brontosauři v Himálajích.  Brontosauři v Himálajích dlhodobo pomáhajú obyvateľom dedinky Mulbekh v Malom Tibete, primárnym cieľom je rozvoj tamojšej školy, podpora vzdelávania a tradičných hodnôt.

V rámci koncertov #MyaVy si kapela prizvala viacerých hostí, ktorí sa predstavia počas zastávok u nás na Slovensku. Môžete sa tešiť na formácie Ľudové Mladistvá, Wandererove segry či ďalšie zaujímavé mená.

Predpredaj vstupeniek na turné dievčenskej skupiny Vesna #MyaVy beží prostredníctvom siete Predpredaj.sk

To Top