V Divadle Andreja Bagara v Nitre zahrali svoj fantastický koncert DESmod a Cigánsky Diabli!

0
26
views

Tento víkend sa v Nitrianskom Divadle Andreja Bagara začalo veľké predvianočné Imao Tour DESmod a Cigánski Diabli. 15 členné zoskupenie spojilo hudobné žánre Rock&Ethno a urobilo tour po slovenských divadlách. Diabli hrali DESmod a DESmod naopak zasa Diablov. Prvý koncert mal premiéru v sobotu 17. novembra 2012. Pre veľký záujem zo strany fanúšikov DESmod a Cigánsky Diabli pridali ešte jeden koncert v nitrianskom Divadle Andreja Bagara a to hneď v nedeľu 18. novembra 2012. V tento deň sme tam boli aj my, redakcia hudobného portálu music-zone.eu a prinášame Vám reportáž.

Svetlá v Divadle Andreja Bagara sa zhasli niečo po 20:00 a prvé tóny celého koncertu zazneli z hudobných nástrojov kapely, ktorá doprevádzala speváčku Niku Karch. Nika Karch zaspievala pár svojich pesničiek v unplugged prevedení. Zaželala nám všetkým príjemný večer a prezradila že sa máme na čo tešiť.

Speváčka Nika Karch, vlastným menom Veronika Karchová, sa narodila v roku 1986 v Michalovciach, kde vyštudovala základnú aj strednú školu. Po ukončení gymnázia odchádza na vysokú školu – Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, ktorú ukončila v roku 2010. Nitra sa jej natoľko zapáčila, že tam žije dodnes. Ako však sama hovorí, je hrdou východniarkou.

V prítomnosti burácajúceho potlesku na pódium prichádza dlho očakávaný DESmod a s nimi aj prvé tóny skladby Dážď z ich nového Javorového albumu. Kuly po prvej skladbe všetkých divákov privítal. Zazneli ešte ďalšie 2 skladby z nového Javorového albumu a na pódium prišli doplniť zoskupenie Cigánsky diabli. Prišlo na rad prvé prekvapenie a to Vanesska Šarköziová, ktorá zaspievala DESmodácku skladbu To nie je možné. Na oplátku jej potom zaspieval Kuly skladbu Playstation 2. Samozrejme v texte zaspieval aktuálne Playstation 3 🙂.  Po skladbe Playstation 2 prišla na rad spoločná skladba Čardáš dvoch sŕdc.

Nemôžme Vám však prezradiť všetko. Prezradíme Vám len že sa môžete tešiť na Fantastické cimbalové sólo Ernesta Šarköziho alebo sólo na 120 ročnom hudobnom nástroji  tarogáto ktoré zahral Zoltán Grunza. Nesmieme zabudnúť ani na klavírne linky počas celého koncertu, ktoré hral Martin Cibulka.  DESmod a Cigánsky diabli nás ešte prekvapili vianočnými skladbami ako Tichá noc, ktorú zaspievala Silvia Šarköziová alebo vianočnú skladbu feliz navidad. Na záver koncertu to cigánsky diabli roztočili Montiho čardášom a dali si Battle s Dušanom Minkom basgitaristom kapely DESmod, ktorý tentokrát zobral do ruky gitaru a zahral fantastické sóla Montiho čardášu spolu s Cigánskymi diablami. Na úplný záver zaznela skladba Lavíny ktorú si môžete pozrieť a vypočuť aj na tomto videu.

Myslíme si že celý koncert bol fantastický a odporúčame ho navštíviť všetkým, ktorí majú radi netradičné koncerty.

DESmod a Cigánskych diablov môžete ešte vidieť v mestách:

20. 11. Dom odborov, Žilina
21. 11. Ministry of Fun, Banská Bystrica
22. 11. Dom kultúry, Ružomberok
26. 11. Dom kultúry, Myjava
27. 11. ODA, Trenčín
28. 11. Dom umenia, Piešťany
2. 12. Spoločenský dom, Košice
3. 12. Dom kultúry, Liptovský Mikuláš
5. 12. Dom kultúry, Komárno
11. 12. Istropolis, Bratislava
12.12. Istropolis, Bratislava
17. 12. Dom kultúry, Trnava