Zaujímavosti

Divadlo Zrakáč založilo hudobnú formáciu Katarakta

Divadlo, kde zrak nehrá žiadnu rolu. Toto motto sprevádza už desiaty rok Divadlo Zrakáč, ktoré tvoria nevidiaci a slabozrakí amatérsky herci.

V ich aktuálnom predstavení Ste medzi nami, ktoré môžete vidieť v Modrom Salóne SND, vznikla hudobná formácia KATARAKTA. Kataratka, alebo šedý zákal, je názov, ktorý sám o sebe hovorí o tom, ako “vážne” sa berú členovia divadla a zároveň aj kapely.

Pieseň Vtáčia perspektíva pochádza priamo zo spomínaného predstavenia. Ktovie, možno raz KATARAKTA prinesie originálnu pôvodnú slovenskú tvorbu, ktorá rozozvučí vaše očné bielka. Pardón, ušené bubienky.

Katarakta (alebo sivý zákal) je očná choroba, pri ktorej dochádza k zníženiu priehľadnosti šošovky a to najčastejšie v dôsledku starnutia. Ako však pravým menom nazvať to, čo vás postihne po vypočutí tejto piesne?

Túžba po divadle. Pieseň vznikla ako súčasť predstavenia STE MEDZI NAMI od Divadla Zrakáč. Autorská inscenácia divadla Zrakáč je kolážou na prvý pohľad banálnych životných situácií.

Rôzne pohľady na svoje „špecifikulum“ sa herci pokúšajú vyjadriť výstupmi inšpirovanými skutočnými udalosťami, no s nadhľadom a s dávkou humoru. A Zuzana Hrebičíková sa rozhodla ten svoj pohľad zdieľať tým najpatetickejším spôsobom na Zemi – pesničkou.

To Top