Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Divadlo Zrakáč založilo hudobnú formáciu Katarakta

Divadlo, kde zrak nehrá žiadnu rolu. Toto motto sprevádza už desiaty rok Divadlo Zrakáč, ktoré tvoria nevidiaci a slabozrakí amatérsky herci.

V ich aktuálnom predstavení Ste medzi nami, ktoré môžete vidieť v Modrom Salóne SND, vznikla hudobná formácia KATARAKTA. Kataratka, alebo šedý zákal, je názov, ktorý sám o sebe hovorí o tom, ako “vážne” sa berú členovia divadla a zároveň aj kapely.

Pieseň Vtáčia perspektíva pochádza priamo zo spomínaného predstavenia. Ktovie, možno raz KATARAKTA prinesie originálnu pôvodnú slovenskú tvorbu, ktorá rozozvučí vaše očné bielka. Pardón, ušené bubienky.

Reklama

Katarakta (alebo sivý zákal) je očná choroba, pri ktorej dochádza k zníženiu priehľadnosti šošovky a to najčastejšie v dôsledku starnutia. Ako však pravým menom nazvať to, čo vás postihne po vypočutí tejto piesne?

Túžba po divadle. Pieseň vznikla ako súčasť predstavenia STE MEDZI NAMI od Divadla Zrakáč. Autorská inscenácia divadla Zrakáč je kolážou na prvý pohľad banálnych životných situácií.

Rôzne pohľady na svoje „špecifikulum“ sa herci pokúšajú vyjadriť výstupmi inšpirovanými skutočnými udalosťami, no s nadhľadom a s dávkou humoru. A Zuzana Hrebičíková sa rozhodla ten svoj pohľad zdieľať tým najpatetickejším spôsobom na Zemi – pesničkou.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Bratislavská kapela INEKAFE 31.5.2021 zverejnila novú skladbu s názvom Všetky skladby sveta. Text a hudbu napísal frontman Vratko Rohoň. Nová skladba prichádza rok po...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...