Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Divadlo Zrakáč založilo hudobnú formáciu Katarakta

Divadlo, kde zrak nehrá žiadnu rolu. Toto motto sprevádza už desiaty rok Divadlo Zrakáč, ktoré tvoria nevidiaci a slabozrakí amatérsky herci.

V ich aktuálnom predstavení Ste medzi nami, ktoré môžete vidieť v Modrom Salóne SND, vznikla hudobná formácia KATARAKTA. Kataratka, alebo šedý zákal, je názov, ktorý sám o sebe hovorí o tom, ako “vážne” sa berú členovia divadla a zároveň aj kapely.

Pieseň Vtáčia perspektíva pochádza priamo zo spomínaného predstavenia. Ktovie, možno raz KATARAKTA prinesie originálnu pôvodnú slovenskú tvorbu, ktorá rozozvučí vaše očné bielka. Pardón, ušené bubienky.

Reklama

Katarakta (alebo sivý zákal) je očná choroba, pri ktorej dochádza k zníženiu priehľadnosti šošovky a to najčastejšie v dôsledku starnutia. Ako však pravým menom nazvať to, čo vás postihne po vypočutí tejto piesne?

Túžba po divadle. Pieseň vznikla ako súčasť predstavenia STE MEDZI NAMI od Divadla Zrakáč. Autorská inscenácia divadla Zrakáč je kolážou na prvý pohľad banálnych životných situácií.

Rôzne pohľady na svoje „špecifikulum“ sa herci pokúšajú vyjadriť výstupmi inšpirovanými skutočnými udalosťami, no s nadhľadom a s dávkou humoru. A Zuzana Hrebičíková sa rozhodla ten svoj pohľad zdieľať tým najpatetickejším spôsobom na Zemi – pesničkou.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

9. ročník Záleskej divadelnej púte sa už tradične koná v posledný augustový týždeň. Počas piatka a soboty, 30. a 31. augusta 2019, budú návštevníci spoločne oslavovať sviatky...

Zaujímavosti

Hudobno-tanečné divadlo v podaní súboru PUĽS vzniklo ako pocta žijúcej choreografickej legende slovenského folklóru Juraja Kubánku. Dielo je plné bravúrnych tanečných výkonov, neuveriteľnej energie a nádhernej...

Správy

Večný rozpor mužského a ženského sveta predvedú v dramatickej tragikomédii vynikajúci herci Karel Roden s Janou Krausovou. Jedovatá komédia, spájajúca tragické, satirické a humorné prvky, je dielom talianskeho...

Koncerty

Deň zamilovaných nemusí byť iba o romantickej večeri a sviečkach. Prečo by ste ho nemohli stráviť napríklad na dobrom koncerte, v divadle alebo aj zábavne? Valentín sa...