Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Divokí pripití srdeční Fíni s folkom v srdci majú nový album MANALA

Fínska folk-metalová formácia Korpiklaani vydala svoj ôsmy album MANALA (Podsvetie).
Európa sa z neho teší od 3.augusta a 14.augusta sa dostal aj k fanúšikom v Severnej Amerike.

Po osvedčených alko-hitoch ako bola Vodka, Beer Beer, Let’s drink a Tequila sa akosi samozrejme očakávalo, že aj nový album vyprodukuje niečo, čo sa bude dobre vyrevovať v krčme pod stolom. Obsah nových skladieb sa však tiahne v inej línii a o alkohol sa jemne obtreli iba v pesničke Petoeläimen Kuola (The Predator’s Saliva), kde spievajú o mytologickom zrodení piva.
Jedenásť skladieb plus jeden bonus si môžete vychutnať v rodnom jazyku lesných mužov a ak by sa vám to nepáčilo (neexistuje!!!) alebo by ste chceli vedieť, o čom spievajú, máte možnosť vypočuť si skladby aj v angličtine.
Zostava okolo charizmatického speváka Jonneho Järvelu opäť odovzdala svojím verným a isto aj novým fanúšikom kvalitnú zmes divo-veselých tónov, hudobné svedectvo o láske k svojej vlasti, zasnúbenie fínskych ľudových melódií a metalu. Ja osobne tento štýl volám „šťastný metal“, ktorý sa reprezentuje veselými ľuďmi na pódiu aj pod ním. Presne toto – úsmev na tvárach fanúšikov – chcú Korpiklaani dosiahnuť.

Novým albumom track za trackom vás prevedie akordeonista Juho Kauppinen:

Reklama

Rada by som upriamila pozornosť najmä na skladbu Rauta, ktorá na albume vyniká a už po prvom vypočutí vám v hlave zostane iba: ISKE! ISKE! ISKE!

Reklama

Aj táto pieseň dostala pred pár dňami do varu slovenských fanúšikov na festivale Rock pod Sninským kameňom. Tí nielenže videli fantastické vystúpenie, ale mnohí si domov odniesli aj spoločné foto, keďže spevák Jonne a gitarista Cane sa bez rozpakov prechádzali po areáli a svojimi blonďavými dredato-kučeravými kaderami vzbudzovali náležitú pozornosť a veľké nadšenie.

Jedna malá ukážka, ako to v Snine vyzeralo (video by Branislav Velebný):

Reklama

Ak ste hladní po ďalších koncertoch, treba vyčkať, kým sa Korpiklaani vrátia zo svojej severoamerickej šnúry. Po nej už v októbri – ako jeden z headlinerov Heidenfestu – budú prístupní v okolitých štátoch v mestách Viedeň, Krakow a Praha.
Verím, že aj mne sa podarí v Krakowe fínskym chlapcom mávať slovenskou zástavou. Lebo keď ich milujete, nie je čo riešiť.

Viac o koncertoch nájdete tu: http://www.korpiklaani.com/index.php?id=51

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: