Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Do Bratislavy príde 28. ročník festivalu bluesovej hudby Livin´ Blues 2020

Už po 28- krát sa stretnú priaznivci bluesu a rhythm and bluesu na festivale Livin´ Blues 2020 v Dome kultúry Lúky!

Na podujatí privítame v sobotu 14. marca 2020 päticu hudobných skupín s hudobníkmi z Veľkej Británie, Nemecka, Česka, Slovenska, Rakúska a Senegalu.

Medzi účinkujúcimi určite nájdete svojich obľúbených hudobníkov, no šance sú, že veľmi rýchlo spoznáte aj nových, vám doposiaľ neznámych muzikantov z rôznych kútov sveta.

Poďme si predstaviť účinkujúcich… 

Bluesové trio z Bratislavy – Her Memories – vo svojej hudbe miešajú prvky bluesu, rocku ale aj folku. Kapela v septembri roku 2019 vyhrala súťaž Slovakian Blues Challenge, vďaka čomu bude prezentovať Slovensko na prestížnej súťaži European Blues Challenge v Holandsku. 

Obsadenie: Martin Tomášik (spev, gitara), Jakub Kolesár (basgitara) a Peter Garaj (bicie), Damian Szabo (hammond).

Sitra Achra

Jedinečná formácia Sitra Achra, by sa dala charakterizovať slovami: blues, funk, soul, swing, reggae, hillbilly. 

Toto sexteto tvoria muzikanti s mnohoročnými skúsenosťami a slovenskému bluesovému publiku ich netreba osobitne predstavovať. Na festivale sa predstavia v kompletnej zostave Erich “Boboš“ Procházka – spev, ústna harmonika, Martin Zajko – gitara, Pišta Lengyel – gitara, Martin  Gašpar – basgitara, Martin Wittgruber – klávesy, Igor „Ajdži“ Sabo – bicie.

Mr.Ambassador & VOA Band, feat. Silvia Josifoska (SN,UK,AT,SK)

Karim Thiam a jeho skupina prichádza s programom, ktorý prezentuje západoafrické štýly a rytmy a spája ich so žánrami ako je blues, afrojazz, či pop.  Štýl, ktorý prezentuje Karim môžeme nazvať afro blues, alebo desert blues. Prekvapením koncertu bude hosťovanie našej bluesovej stálice Silvii Josifoskej.

Obsadenie: Karim  Thiam- gitara-voc-Ngoni Ba-Tama, Sebastian_ Porstner -sólo gitara, voc., Alexander Sloyan -basgitara, Mame Birane Mboup – perkusie, kongá, voc., Silvia Josifoska a.h. – spev 

Steve Big Man Clayton & The Wild Bluesmen (UK/DE/CZ)

Britský pianista a spevák, rodák z Birminghamu, v súčasnosti pôsobiaci v Nemecku. Za svoju hru na piano, jeho boogie woogie, sa stal držiteľom mnohých hudobných ocenení vo Velkéj Británii, USA i v Nemecku.

V čele sprievodnej kapely the Wild Bluesmen stojí jeden z najlepších nemeckých gitaristov, Peter Schneider, ktorého je možné vidieť v kapele The Stimulators, ale i v duu s rakúskym bluesmanom Sirom Oliverom Mallym. 

Kapelu doplňuje nemecký kontrabasista Uli Lehman, ktorý je tiež členomkapely The Stimulators, V marci 2019 na post bubeníka nastúpil komárňanský rodák a hudobník Tomáš Bobek Bobrovniczký pôsobiaci v Čechách.  Ich šou si bez prídavkov ťažko predstaviť. 

Keith Thompson Band (UK)

Gitarista a spevák typického britského blues rocku Keith Thompson, sólovo i so svojou kapelou pôsobia v kontinentálnej Európe už vyše 25 rokov. O jeho úspechoch svedčí i 12 vydaných nosičov. 

On i kapela sú známi energickými živými vystúpeniami, zúčastnili sa festivalov v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Veľkej Británii i USA. Ako hudobník spolupracoval napríklad so Stevem Winwoodom, Gregom Ridleym, Robbiem Bluntom, Mikeom D’Abom a ďalšími. Ich vystúpenie, spolu s vystúpením  Big Mana Claytona a jeho skupiny budú patriť k vrcholom festivalu.

Možno ste netušili, že blues je na vrchole rodokmeňa vývoja americkej a západnej populárnej hudby. Je základom pre vznik moderných žánrov ako sú ragtime, džez, bluegrass, R&B, rock, hip hop a populárnych piesní.

A preto, ak chcete spoznať bluesovú kultúru o niečo bližšie, preniesť sa s melódiou v čase, potom je tento festival presne pre vás.

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...

Kapely

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína...

Zaujímavosti

Čerstvá elektro-popová tanečná novinka Mirror od nórskej speváčky Sigrid nenechala na svoje spracovanie dlho čakať. Zopár dní po vydaní ju vo svojej verzii ponúka...

Novinky zo sveta hudby

Katarína Knechtová predstavuje nový tanečný letný hit! Skladba „Rezonancia“ sa nahrávala v niekoľkých fázach v Katkinom domovskom štúdiu Basement. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok je autorkou...