Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Do Bratislavy príde 28. ročník festivalu bluesovej hudby Livin´ Blues 2020

Už po 28- krát sa stretnú priaznivci bluesu a rhythm and bluesu na festivale Livin´ Blues 2020 v Dome kultúry Lúky!

Na podujatí privítame v sobotu 14. marca 2020 päticu hudobných skupín s hudobníkmi z Veľkej Británie, Nemecka, Česka, Slovenska, Rakúska a Senegalu.

Medzi účinkujúcimi určite nájdete svojich obľúbených hudobníkov, no šance sú, že veľmi rýchlo spoznáte aj nových, vám doposiaľ neznámych muzikantov z rôznych kútov sveta.

Reklama

Poďme si predstaviť účinkujúcich… 

Bluesové trio z Bratislavy – Her Memories – vo svojej hudbe miešajú prvky bluesu, rocku ale aj folku. Kapela v septembri roku 2019 vyhrala súťaž Slovakian Blues Challenge, vďaka čomu bude prezentovať Slovensko na prestížnej súťaži European Blues Challenge v Holandsku. 

Obsadenie: Martin Tomášik (spev, gitara), Jakub Kolesár (basgitara) a Peter Garaj (bicie), Damian Szabo (hammond).

Reklama

Sitra Achra

Jedinečná formácia Sitra Achra, by sa dala charakterizovať slovami: blues, funk, soul, swing, reggae, hillbilly. 

Toto sexteto tvoria muzikanti s mnohoročnými skúsenosťami a slovenskému bluesovému publiku ich netreba osobitne predstavovať. Na festivale sa predstavia v kompletnej zostave Erich “Boboš“ Procházka – spev, ústna harmonika, Martin Zajko – gitara, Pišta Lengyel – gitara, Martin  Gašpar – basgitara, Martin Wittgruber – klávesy, Igor „Ajdži“ Sabo – bicie.

Reklama

Mr.Ambassador & VOA Band, feat. Silvia Josifoska (SN,UK,AT,SK)

Karim Thiam a jeho skupina prichádza s programom, ktorý prezentuje západoafrické štýly a rytmy a spája ich so žánrami ako je blues, afrojazz, či pop.  Štýl, ktorý prezentuje Karim môžeme nazvať afro blues, alebo desert blues. Prekvapením koncertu bude hosťovanie našej bluesovej stálice Silvii Josifoskej.

Obsadenie: Karim  Thiam- gitara-voc-Ngoni Ba-Tama, Sebastian_ Porstner -sólo gitara, voc., Alexander Sloyan -basgitara, Mame Birane Mboup – perkusie, kongá, voc., Silvia Josifoska a.h. – spev 

Reklama

Steve Big Man Clayton & The Wild Bluesmen (UK/DE/CZ)

Britský pianista a spevák, rodák z Birminghamu, v súčasnosti pôsobiaci v Nemecku. Za svoju hru na piano, jeho boogie woogie, sa stal držiteľom mnohých hudobných ocenení vo Velkéj Británii, USA i v Nemecku.

V čele sprievodnej kapely the Wild Bluesmen stojí jeden z najlepších nemeckých gitaristov, Peter Schneider, ktorého je možné vidieť v kapele The Stimulators, ale i v duu s rakúskym bluesmanom Sirom Oliverom Mallym. 

Reklama

Kapelu doplňuje nemecký kontrabasista Uli Lehman, ktorý je tiež členomkapely The Stimulators, V marci 2019 na post bubeníka nastúpil komárňanský rodák a hudobník Tomáš Bobek Bobrovniczký pôsobiaci v Čechách.  Ich šou si bez prídavkov ťažko predstaviť. 

Keith Thompson Band (UK)

Gitarista a spevák typického britského blues rocku Keith Thompson, sólovo i so svojou kapelou pôsobia v kontinentálnej Európe už vyše 25 rokov. O jeho úspechoch svedčí i 12 vydaných nosičov. 

Reklama

On i kapela sú známi energickými živými vystúpeniami, zúčastnili sa festivalov v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Veľkej Británii i USA. Ako hudobník spolupracoval napríklad so Stevem Winwoodom, Gregom Ridleym, Robbiem Bluntom, Mikeom D’Abom a ďalšími. Ich vystúpenie, spolu s vystúpením  Big Mana Claytona a jeho skupiny budú patriť k vrcholom festivalu.

Možno ste netušili, že blues je na vrchole rodokmeňa vývoja americkej a západnej populárnej hudby. Je základom pre vznik moderných žánrov ako sú ragtime, džez, bluegrass, R&B, rock, hip hop a populárnych piesní.

A preto, ak chcete spoznať bluesovú kultúru o niečo bližšie, preniesť sa s melódiou v čase, potom je tento festival presne pre vás.

Reklama

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama