Koncerty

Do finále mezinárodní soutěže Líheň postoupili Poláci a Slováci!

První dva finalisté jsou známi po skončení prvních dvou semifinálových kol jedné z největších klubových soutěží amatérských hudebníků Líheň 2018! Do Velkého finále konaného 2. června 2018 na Slezskoostravském Rockfestu se probojovala polská skupina HURROCKAINE z Katowic a slovenská skupina The Gang z Bratislavy. 

V havířovském Jazz clubu ve čtvrtek vystoupily tři skvělé kapely a každá z nich by si zasloužila postup. Každá s jiným přístupem a hudebním stylem, ale dohromady všechny udělaly z večerního klání skvělý hudební večírek. I když vždy je na čem pracovat… „Olomoučtí pop-punkoví Goofy Cow na to šli od podlahy a energie měli na rozdávání, snad jen chybějící vokál ještě mohl schopnému triu zvednout jejich úroveň. To druhý účinkující – parta No Doe z Frýdlantu nad Ostravicí – měla pestrý a zajímavý zvuk i aranže, jen se místy možná až moc utápěla v náladách a atmosféře skladeb, na úkor hitovosti a údernosti,“ popsal člen poroty Marek Slonina z pořádající havířovské agentury Viking agency. Vítězem a první finalistou sedmnáctého ročníku Líhně se tak nakonec stala polská parta HURROCKAINE. I její nekompromisní nářez by snesl špetku kritiky, ale údernost a přímočarost v souladu se skvělou zpěvačkou na postup jednoznačně stačilo. Z karvinského Hard Café nakonec postupuje bratislavská skupina The Gang, která předčila jak polské Snowblind, tak českou skupinu Filip Zangi & PURPUR. Také zde došlo na kombinaci stylů, nicméně to nikomu z diváků nevadilo a došlo dokonce na tance pod podiem. 

Třetí semifinále proběhne už ve čtvrtek večer v Jazz clubu v Havířově za účasti skupin Mad Days (ČR), Kiwi (PL) a HEAD2DOWN (SK) a poslední čtvrté semifinále o den později v karvinském Hard Café, kde vystoupí MOONSHYE (PL), Kuležák (ČR) a PYRIT (SK). 

Fanoušci se tento týden v klubech naposledy mohou těšit i na oblíbenou soutěž PRIMrock, nicméně ani po skončení semifinálových kol se do Velkého finále nebudou nudit. „Na následující týdny jsme připravili Soutěže pro fans na internetu, kde budou znalí fanoušci vyhrávat zajímavé ceny! První soutěžní otázku i pravidla zveřejníme měsíc před Velkým finále – tedy v úterý 2. května,“ zvou pořádající Vikingové k účasti fanoušky Líhně. A připraveno mají ještě mnoho překvapení nejen do Velkého finále, ale i přímo na něm. Více informací najdou zájemci na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. 

To Top