Správy

Do nového Matrixu sa vrátia legendárny Neo aj Trinity!

Matrix je americký sci-fi film z roku 1999. Je prvým zo série troch kultových filmov, ktoré napísali a režírovali súrodenci Wachowskí (Lilly a Lana, vtedy Andy a Larry). Zahrali si v ňom Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Mossová a Hugo Weaving!

Vo filme sa nachádza mnoho odkazov na rôzne filozofické a náboženské myšlienky, hackerskú alebo kyperpunkovú subkultúru. Film sa preslávil hlavne vďaka vynikajúcemu spracovaniu súbojov v hongkonskom štýle a inšpiráciou v japonskom anime.

Film vznikol spoluprácou štúdií Warner Bros. a austrálskych Village Roadshow Pictures. Natočený bol hlavne v austrálskom Sydney.

Podľa najnovších informácií Lilly a Lana Wachowskí pripravujú pokračovanie Matrixu, v ktorom sa dokonca objavia aj Keanu Reeves ako Neo a Carrie-Anne Moss ako Trinity.

K Matrixu IV už vznikol aj fanúšikovský trailer

Film opisuje svet v Matrixe, rozsiahlom počítačovom systéme, na ktorý sú pripojení ľudia, ktorí v ňom žijú svoj virtuálny život. Títo ľudia, ktorých mozog je napojený do Matrixu, si neuvedomujú, že nežijú skutočný život a je im púšťaná do mozgu virtuálna realita.

Takto sú nevedomky využívaní strojmi s umelou inteligenciou, ktoré prevzali dominanciu na planéte. Tieto stroje efektívne chovajú a pestujú ľudstvo len kvôli energii z ľudských tiel, vďaka ktorej prežívajú.

O čom bude Matrix IV zatiaľ netušíme. Veríme však, že bude aspoň tak dobrý, ako jeho predošlé časti.

To Top