Viac...

Do nového Matrixu sa vrátia legendárny Neo aj Trinity!

Matrix je americký sci-fi film z roku 1999. Je prvým zo série troch kultových filmov, ktoré napísali a režírovali súrodenci Wachowskí (Lilly a Lana, vtedy Andy a Larry). Zahrali si v ňom Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Mossová a Hugo Weaving!

Vo filme sa nachádza mnoho odkazov na rôzne filozofické a náboženské myšlienky, hackerskú alebo kyperpunkovú subkultúru. Film sa preslávil hlavne vďaka vynikajúcemu spracovaniu súbojov v hongkonskom štýle a inšpiráciou v japonskom anime.

Film vznikol spoluprácou štúdií Warner Bros. a austrálskych Village Roadshow Pictures. Natočený bol hlavne v austrálskom Sydney.

Podľa najnovších informácií Lilly a Lana Wachowskí pripravujú pokračovanie Matrixu, v ktorom sa dokonca objavia aj Keanu Reeves ako Neo a Carrie-Anne Moss ako Trinity.

K Matrixu IV už vznikol aj fanúšikovský trailer

Film opisuje svet v Matrixe, rozsiahlom počítačovom systéme, na ktorý sú pripojení ľudia, ktorí v ňom žijú svoj virtuálny život. Títo ľudia, ktorých mozog je napojený do Matrixu, si neuvedomujú, že nežijú skutočný život a je im púšťaná do mozgu virtuálna realita.

Takto sú nevedomky využívaní strojmi s umelou inteligenciou, ktoré prevzali dominanciu na planéte. Tieto stroje efektívne chovajú a pestujú ľudstvo len kvôli energii z ľudských tiel, vďaka ktorej prežívajú.

O čom bude Matrix IV zatiaľ netušíme. Veríme však, že bude aspoň tak dobrý, ako jeho predošlé časti.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.