Do semifinále mezinárodní soutěže Líheň postoupili Češi a Poláci!
Koncerty

Do semifinále mezinárodní soutěže Líheň postoupili Češi a Poláci!

Článok prečítate za: 2 min.

 Poslední dvě hudební klání čekají na konci tohoto týdne mezinárodní soutěž amatérských hudebníků LÍHEŇ! V Karviné a Havířově se vždy o dvě postupová místa do Velkého finále před odbornou porotou utkají tři hudební skupiny z Polska a tři z Česka. 

„Jsme rádi, že se nám to takto pěkně sešlo a že je v podstatě jasné, že budou mít své finálové zastoupení obě země, ze kterých se do soutěže přihlásilo nejvíce skupin. Zájem ze zahraničí nás samozřejmě těší, ale je dobré, že i české skupiny budou mít možnost se poměřit s kapelami odjinud a načerpat nové zkušenosti a rozhled,“ hodnotí dosavadní vývoj ředitel soutěže Marek Slonina z pořádající havířovské produkční agentury Viking agency s tím, že právě setkávání a předávání zkušeností je hlavním posláním soutěže, nezapomíná se ale ani na fanoušky.

„Pro ně máme na poslední dva semifinálové koncerty připraveny soutěže o atraktivní ceny – stačí jen přijít a mít trochu štěstí. Rozdávání cen je pro Líheň typické – mimo Soutěží pro fans, které jsme zavedli na facebooku, jsme letos změnili i systém odměn pro soutěžící. Bez odměny totiž neodjede ani jedna kapela. V základních, čtvrtfinálových a semifinálových kolech jsme vždy dali cenu těm, kdo nevyhráli a takto odměníme skutečně všechny. Ve Velkém finále samozřejmě čtyř nejlepší zabojují o ceny v hodnotě desítek tisíc korun, ale nezapomínáme ani na semifinalisty. Každá kapela, která vypadne v tomto kole dostane na cestu karton piva Radegast, aby jim to nebylo líto,“ s úsměvem dodává Slonina.

Na poslední soutěžní kolo tohoto ročníku konané v Havířově tak mohou fanoušci zamířit od sedmé hodiny večerní ve čtvrtek 2. května do klubu Stolárna, kde vystoupí dvě polské a jedna česká kapela: Dream Atlas (Pszczyna,PL), Where Are We Now (Brno)a The October Leaves (Rybnik,PL). O den později pak proběhne poslední soutěžní kolo i v karvinskémHard Cafe, kde pro změnu nastoupí dvě české a jedna polská skupina: 432 Hz (Frýdek-Místek), Inclusion (Kraków, PL)a Sceletons (Hradec Králové). „Které dvě skupiny ze semifinálových trojic dostanou pověstného černého Petra bude jasné ihned po skončení koncertů. Neváhejte a buďte u toho s námi!“ lákají pořadatelé. Více informací o osmnáctém ročníku soutěže Líheň získají zájemci tradičně na www.lihen.cz a FB profilu soutěže. 

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Do semifinále mezinárodní soutěže Líheň postoupili Češi a Poláci!
Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top