Novinky zo sveta hudby
žiadne hodnotenie

Domáca scéna s novou pesničkárkou: Vo svojom debute spojila východ so západom

Slovenská hudobná scéna je bohatšia o nový prírastok. Do nahrávacieho štúdia cestovala pesničkárka stovky kilometrov a výsledok? Posúďte sami.  

“Najťažšie je vždy začať,” hovorí speváčka Lucia Šútorová, ktorá ponúka domácej scéne svoju prvotinu zo štúdia. Ako hovorí, v rockovej kapele spievala pár rokov a na trému sa veľmi nemyslelo. Väčšia výzva bola predstúpiť pred neznámych ľudí s vlastnou tvorbou a sama s gitarou. Ale práve to si vybrala. “Každý autor to asi pozná, je to vaše dielo, vaša výpoveď, zbytočne to veľmi riešime. O to viac, keď sú vaše texty v slovenčine,” opisuje svoje začiatky Lucia.

Že chce písať texty v materinskom jazyku nepochybovala. Z ich písaním začala už asi v 14-tich rokoch, hneď ako sa naučila základné akordy na gitare. “Je to náročnejšie, ale o to viac ma teší, keď slovo zapadne do príbehu a hudby, je to taká malá oslava. Z celého procesu tvorby hudby sú pre mňa najkrajšie  prvotné nápady,  ten moment, keď sa zrazu zrodí pieseň,” hovorí pesničkárka Lucia.

Koncerty po kluboch, baroch či kaviarniach pribúdali a s nimi aj piesne, ohlasy boli dobré.  Do cesty jej prišiel zvukár Róbert Bobo Tkáč, ktorý pracoval na jednom projekte neďaleko Nitry.  “Bobo mi povedal, “verím tvojej hudbe”, a to bolo všetko čo som potrebovala počuť,” povedala Lucia. Pesničkárku neodradilo ani približne 300 kilometrov cesty autom zo západu na východ, kde má Robo štúdio.

V marci 2017 nadišiel čas ísť do nahrávacieho štúdia, smer Košice. Prvú pieseň s názvom Srdcolam zverejnila autorka len nedávno a ako prezradila, pribúdať budú ďalšie.

Lucia Šútorová pochádza z obce Obyce, okres Zlaté Moravce. Je odchovaná na rockovej hudbe, zo skupiny tzv. Classic rock 60-tych, 70-tych a 80-tych rokov. Bola súčasťou dvoch kapiel. Medzi jej obľúbené zahraničné skupiny patria Led Zeppelin, Deep Purple, Rolling Stones, Creedence, speváčky Tina Turner, Cher.. Zo slovenských a českých môže donekonečna počúvať hudbu najmä Jara Filipa, Duchoňa a Karla Kryla.

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top