Dominika Mirgová predstavila cover a tracklist nového albumu Armáda!

0
27
views

Dlhoočakávaný tretí štúdiový album Dominiky Mirgovej si jej priaznivci budú môcť vypočuť už 29.2., kedy oficiálne vychádza. Album Armáda je zároveň jej prvým, v rámci ktorého vystupuje ako autorka väčšiny materiálu a spoluproducentka samotnej nahrávky. Čím čerstvá mamička prekvapí?

Hudobná novinka mladej speváčky vznikala dlho, príčinou podľa jej vlastných slov bola túžba po dokonalosti. “Chcela som, aby bol najlepší a vedela som, že s malým bábätkom sa hudbe nebudem môcť venovať tak, ako by som chcela tak sme počkali. A urobili sme dobre, všetko má svoj čas a teraz cítim, že som pripravená jednak sa vrátiť v plnej sile na pódiá a jednak predstaviť svetu svoje pocity a myšlienky, ktoré som dala či už do textov, alebo hudby,” prezrádza Dominika, ktorá figuruje ako autorka pri 9 skladbách.

Okrem stálej producentskej zostavy Randyho Gnepu a Mira Jaroša, na albume má zastúpenie aj známy Billy Hollywood (Žijem ako viem), DJ Robert Burian (Závislí), či menej známy JL Beats (Pódium), alebo BigFoot a Ien Echo (Armáda). Na niekoľkých skladbách spolupracoval klavirista Marek Danko a Rakby pracoval s Dominikou na niekoľkých textoch. V dvoch skladbách sa predstavia aj hostia, raper Elpe v skladbe Dole a mladý spevák Pavel Callta v československom duete Štít.

Album Armáda je podľa mladej speváčky koncepčný album, ktorý rozpráva príbeh od začiatku do konca: “Témy skladieb aj ich usporiadanie rozpráva príbeh môjho aktuálneho života. Každý, kto ma sleduje, ho okamžite prečíta. Je o mojich fanúšikoch, podľa ktorých je aj pomenovaný, sú mojou armádou, ktorá za mnou vždy stojí a dáva mi obrovskú silu. Je o mojich najbližších, o mojej rodine, o mojej novej životnej úlohe, úlohe matky a o tom, ako ju skĺbim s tou speváckou. V skladbách sú veci, ktoré má trápili, ktoré ostali nedopovedané, alebo na ktoré som doteraz nereagovala. Pre mňa je dôležitá pravda a pozitívny odkaz a toto tam je,” doplnila. Album Armáda vychádza 29.2.2016 pod hlavičkou Galgan Music.

cover

Tracklist:

1. ARMÁDA – Ien Echo / BigFoot / Dominika Mirgová / Miro Jaroš
2. PÓDIUM – JL Beats / Dominika Mirgová / Miro Jaroš / Rakby
3. HORE – Marek Šurin / Dominika Mirgová / Miro Jaroš
4. VLKODLAK – Randy Gnepa / Miro Jaroš / Pair Durer
5. DOLE – Dominika Mirgová / Marek Danko / Miro Jaroš / Elpe
6. VÁM – Marek Šurin / Dominika Mirgová / Kali
7. OBJÍM MA – Marek Danko / Miro Jaroš
8. TU SME BOLI – Marek Danko / Miro Jaroš
9. ŠTÍT – Marek Danko / Miro Jaroš / Dominika Mirgová / Rakby
10. ZÁVISLÍ – Robert Burian / Sukowach / Dominika Mirgová
11. ŽIJEM AKO VIEM – Billy Hollywood / Dominika Mirgová
12. TALIZMAN – Dominika Mirgová

Redakciu infomoval Michal Šefčík a fotografie poskytol Michal Petrík