Dominika Mirgová prežila najlepší nedokonalý rok

0
5
views

Mladej speváčke prelomový rok 2012 prial. V Januári predstavila comebackový singel Nová, ktorý v priebehu niekoľkých týždňov zaznamenal obrovský úspech v rádiách, ale najmä na internete, kde si ho pozrelo viac ako 2 milióny ľudí. V podobnom duchu sa niesol celý rok, ktorý však, ako sama priznáva, nebol úplne dokonalý.

Úspešné single aj nominácie

Talentovaná speváčka sa na nudu sťažovať nemôže. Má plný diár koncertov a ako sama tvrdí, takýto rušný rok dlho nezažila. „Máme za sebou veľa práce, tri single, dva videoklipy a množstvo vystúpení, z ktorých som si odniesla krásne zážitky. Naposledy v Poprade, kde so mnou spieval 5-tisícový dav na námestí Novú. Bol to neopísateľný pocit, zimomriavky po celom tele, skoro som sa rozplakala,“ spomína speváčka na nedávne vystúpenie.

Okrem úspešnej Novej sa jej podarilo presadiť aj na tanečnom parkete, kde sa ľudia zvíjajú v rytme spolupráce s Robertom Burianom. „Skladbu Kto je on milujem. Hneď som vedela, že je to hit a podľa reakcií ľudí, je jasné, že aj pre nich je výnimočný. Nič nerieši, neberie sa príliš vážne a o tom tanečná hudba je,“ dodáva. Na poli tanečnej hudby Dominika zabodovala ešte raz, významnou nomináciou na cenu Eurodanceweb 2012, kde remix skladby Nová reprezentuje Slovensko ako najlepšia tanečná skladba roka. Nová sa prebojovala aj do desiatky najväčších hitov roka aj v rámci ankety Slávik 2012.


Polená pod nohy

Úspešný rok pre Dominikinu spevácku kariéru potvrdzuje aj množstvo polien, ktoré jej neprajníci hádzali počas roka pod nohy. „Asi to tak má byť. S každým úspechom prichádzajú aj neprajníci, ktorí okrem závisti navyše spravia všetko preto, aby vám radosť pokazili,“ prezradila Dominika začiatkom leta, kedy jej hackeri napadli oficiálne konto na YouTube.

Všetko zlé je na niečo dobré a práve reči neprajníkov Dominiku inšpirovali pri písaní skladby Labuť: „Bojuje proti predsudkom. Vyzdvihuje vnútornú krásu a výnimočnosť každého z nás,“ vysvetľuje vznik skladby, ktorú rovnako, ako v predchádzajúcich prípadoch zastrešil autorsky, aj producentsky Miro Jaroš. „Robí sa nám spolu vynikajúco. Má nos na hity, vie napísať krásne pesničky, vystihuje dokonale moje myšlienky nádhernými textami. Okrem speváckeho talentu, je vynikajúci textár.“

Napriek rušnému roku, sa speváčka a študentka druhého ročníka UCM v Trnave teší na ten ďalší: „Chystáme nový singel, nové projekty, a pravdepodobne aj album. Veľmi sa teším, pretože verím, že bude presne taký, o akom som snívala. Dokonalý“.

Zdroj: Michal Sefcik

FOTO: Stanislava H. Hricová