Novinky zo sveta hudby

Dominika Mirgová si zahrala vo filme

Speváčka Dominika Mirgová sa nezastaví. Okrem toho, že úspešne koncertuje, nahráva nové skladby a študuje na vysokej škole, minulý rok si pripísala na konto aj prvú filmovú úlohu. Jej prvý herecký „štek“ môžu diváci vidieť v týchto dňoch v kinách vo filme Miluj ma, alebo odíď.

„Zahrala som si takú maličkú úlohu kamarátky hlavnej hrdinky. Nakrúcanie bolo úžasné, bavila som sa, mám rada zmeny a toto bolo naozaj niečo iné, ako práca v štúdiu,“ prezradila speváčka pocity z prvého veľkého nakrúcania no zároveň dodáva, že jej herecký chlebík zachutil: „Určite by som sa nebránila ďalšej podobnej skúsenosti. Naopak, veľmi rada by som sa herectvu venovala viac, ak bude príležitosť,“ dodáva.


Vo svojej prvej filmovej úlohe si speváčka neodpustila predviesť to, čo jej ide najlepšie. „Vo filme som si aj zaspievala, no myslím si, že sú tam zaujímavejšie scény, v ktorých ma diváci uvidia v situáciách, v akých ma v skutočnom živote asi neuvidia,“ smeje sa. Vyťažená speváčka však verí, že skúsenosť s filmom Miluj ma, alebo odíď nebude pre ňu jedinou príležitosťou, ako ukázať svoje herecké nadanie. „Doteraz som hrala len vo svojich klipoch, čo tiež nebolo vždy jednoduché, ale výsledok vždy stál za to. S nakrúcaním v extrémnych podmienkach mám tiež kopu skúseností,“ smeje sa Dominika, narážajúc na videoklipskladbe Nová, ktorý vznikol počas minuloročnej zasneženej zimy.

Zdroj: Michal Sefcik

Foto: Stanislava H. Hricová

To Top