Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Dominika Titková a Marián Čekovský vyzývajú ľudí, aby sa spojili

Speváčka Dominika Titková a obľúbený umelec Marián Čekovský v novej skladbe Zastavme to včas vyzývajú ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a aby nemysleli iba na seba.

Dojímavý duet spája muzikantov z celého Slovenska a nesie silné posolstvo. Je to len na nás, ako bude tento svet vyzerať. Pesnička Zastavme to včas vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

Myšlienka pesničky na diaľku

Reklama

Pesnička na diaľku je projekt, ktorý spája muzikantov z celého Slovenska. V priebehu mesiaca sa do výzvy zapojilo už vyše 50 umelcov a vzniklo niekoľko verzií dojímavej skladby so silným posolstvom. Jej „vzhľad“ majú v rukách práve umelci, ktorý sa do nej zapoja. Je na každom z nich, ako sa bude skladba vyvíjať a ako bude znieť. 

Skladbu Zastavme to včas a celú myšlienku stvorila slovenská speváčka a saxofonistka Dominika Titková. Do výzvy sa zapojili aj známi umelci: Marián Čekovský, Martin Valihora, Oskar Rózsa, Milo Suchomel, Peter Lipa, Juraj Hrčka, Richard Vrablec a ďalší.

Skladba má už teraz mnoho verzií a mnohé sú naozaj netradičné. Drum and bass, hovorené slovo či orchestrálny aranžmán očaria poslucháčov a dokazujú, že keď sa spájajú ľudia a tvoria spolu, vznikajú krásne veci, ktoré dokážu pohladiť dušu i srdce. Vo videách jednotlivých verzií, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, si všimnete, že naozaj každý nahrával svoj kúsok zo svojho domu – na diaľku. Nápad inšpiroval aj tanečníkov, ktorí sa k projektu pridali a dotvárajú celkovú atmosféru skladby.

Reklama

„Tento nápad je mojou reakciou na aktuálnu situáciu. No pieseň Zastavme to včas nemá byť spájaná iba s touto pandémiou. Po celé stáročia bojujeme s najzákernejšími chorobami – ako závisť, sebeckosť, zloba, chamtivosť… Tie sú skutočnou pandémiou, ktorú môžeme poraziť iba keď si uvedomíme, že sme v tom všetci spolu a vyvyšovanie sa jeden nad druhého nie je cesta…“ prezrádza o pesničke Dominika Titková.

Pesnička na diaľku – Zastavme to včas – vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

„Bolo krásne sledovať jej cestu, ako rastie a mení sa, žije. Prvotná myšlienka prišla hneď. Text, harmóniu  i melódiu, ktorú som napísala, som poslala Tomášovi Dúckemu – klaviristovi z našej kapely, aby ju trochu „učesal“. Aj vďaka nemu vznikol podklad k výzve, do ktorého sa v momente začali zapájať muzikanti z celého Slovenska. Bolo úžasné sledovať, ako dokážu ľudia byť i nebyť spolu zároveň. To nadšenie i trpezlivosť všetkých, ktorí sa do projektu začali zapájať. Jakub Zaťko i Tom Lobb mixovali všetky nápady, ktoré nám v hojnom počte začali chodiť.“  dodáva Dominika.

Reklama
Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Kapela Horkýže Slíže oznámila na 14.9.2021 vydanie nového albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. Okrem krstu, ktorý sa bude konať v Music a...

Kapely

Žilinská kapela landless 10. septembra 2021 vydala svoj prvý album, ktorý nesie názov „Mirrors“. Na albume sa nachádza 9 piesní, pričom kapela počas prebiehajúceho...

Novinky zo sveta hudby

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku, ktorý vyšiel pred dvadsiatimi rokmi, reštartoval jeho tvorbu do nového tisícročia a znamenal veľký návrat na pódiá megaúspechom skladby Čo...

Zaujímavosti

Potrebujete motiváciu na pohyb, lepší spánok alebo dodržiavanie pitného režimu? Inteligentné hodinky X-fit Watch 2 od značky Niceboy dokážu monitorovať nielen váš tep, krvný...

Reklama