Kapely

DORA spomína na koncertné leto novým videoklipom ku skladbe Komiňare

Článok prečítate za: 1 min.

Nitrianska kapela DORA má za sebou úspešné leto plné koncertov v rôznych kútoch Slovenska. Práve tieto vystúpenia a atmosféru z ciest zvečnila v najnovšom videoklipe ku skladbe Komiňare zo svojho druhého albumu Dora.

„Koncertovanie sa v nám v roku 2018 rozbehlo, takže materiálu bolo požehnane. Klip zachytáva to, čo robíme najradšej, a to je živé hranie,“ hovorí gitarista Tibor. Autori záberov v novom klipe nie sú len členovia kapely (Erik Michálek – spev, Tibor Seidl – gitara, Tony Marko – klávesy, Šimon Lašák – basgitara a Jaro Ozimý – bicie), ale aj priatelia či fanúšikovia tohto rockovo-ľudového zoskupenia. Do finálnej podoby sa klip dostal vďaka Michalovi Baránekovi.

Komiňare je už druhou skladbou z albumu Dora, ktorá sa dočkala aj vizuálneho spracovania. Svoj prvý klip zverejnila DORA ku skladbe Hruška, na ktorej spieva aj herečka Mirka Partlová. Kapela prerába slovenské ľudové piesne do rockovej podoby a na konte má okrem aktuálneho albumu aj prvotinu Pískanice s makom z roku 2015.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top