Kapely

Dornkappel nahrali nový album so živými nástrojmi a kapelou!

Po troch rokoch od vydania kritikmi vysoko hodnoteného debutu Introvert/Extrovert prichádza Dornkappel s novým albumom Requiem. Ide o konceptuálny album, ktorý sleduje skutočný život Proroka (rap), od straty blízkych v detstve až po dnešný deň, kedy vychádza tento album.


Album vznikal pomaly a prirodzene s veľkým dôrazom na detail. Ako Prorok hovorí o priebehu tvorby:

Na albume sme pracovali tri roky. Niektoré texty majú aj viac ako 10 rokov, ale intenzívne sme ho písali asi 3 roky a 2 roky sme ho nahrávali v štúdiu, takźe sme sa naučili veľkej trpezlivosti…Tak dlho aj preto, lebo sme čakali na správnych ľudí, odstup a samozrejme sme museli dozrieť na takýto veľký projekt.”

Na albume si zahralo veľa slovenských hudobníkov. 4 bubeníci Adam Noška, Ivan Kormaňák, Róbert Dando, Attila Szeiff, gitaristi Tom Lobb, Dzurko Orawetz, saxofonista Martin Klimo, harmonikár Viliam Bujnovský, klavírista Richard Salay, na featuringoch Moe, Hafner, 5 speváčok Sue, Lea Daniš, Dominika Uhlárová, Betka Žiaková a Ingrid Simanić, 

“Jeho skutočná hodnota spočíva v tom, že v sebe spája dlhodobú prácu širokej skupiny ľudí so spoločnou víziou vytvoriť správny, originálny a poctivý album, ktorý nepodlieha rýchlo meniacim sa trendom. Je to album, ktorý sa nutne nesnaži reagovať na aktuálny stav, ktorý je pominuteľný, ale jednoducho chce rozpovedať príbeh človeka, ktorý pretrvá. Veríme, že výsledok hovorí sám za seba”, dodáva Prorok.

Dornkappel dostali príležitosť nahrať album so živými nástrojmi a z klasickej zostavy dvaja MCs a DJ sa postupne vyformovala živá kapela. Trojicu Prorok, Mr. Matt a DJ RE5, ktorý po novom popri gramcoch ovláda aj klávesy, doplnil Vincent na bassgitare, bubeník Attila Szeiff a gitarista Dzurko Orawetz. 

Album sa nahrával a mixoval v štúdiu LVGNC v Bratislave. Autori hudby sú Prorok, Vincent, Mr. Matt, RE5 a o hudobnú produkciu sa postaral Vincent. O nahrávanie a zvukovú stránku sa staral Tom Lobb, album mastroval Boris Sodoma v High Five Mastering. 

O výtvarnú réžiu, dizajn a klipy sa naďalej starajú dvorní Andrej & Andrej a Igor Machata.

Štýlové retro ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!