Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Drozďo & Demex sa spojili s finalistom Československo má talent Jurajom Hnilicom!

Aj skladba so slovenským textom môže mať súčasný svetový sound, ak sa pri jej tvorbe spoja slovenskí producenti Drozďo & Demex a finalista Československo má talent Juraj Hnilica.

Stalo sa tradíciou, že martinskí producenti Drozďo & Demex pravidelne spolupracujú s interpretmi rôznych hudobných žánrov, a vznikajú tak kvalitné popové songy. Na svojich priaznivcov nezabudli ani na začiatok jesene a spolu s mladým spevákom, skladateľom a producentom Jurajom Hnilicom prinášajú nový popový song v slovenskom jazyku s názvom „Kým si spala“. Aj tentoraz producenti z Martina sľubujú hudobný skvost. Pri promotion skladby Drozďo & Demex opäť spojili  sily so Stanom Gulášom z agentúry a vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT.

Song „Kým si spala“: slovenský popový hit

Reklama

Opäť tu máme tri rôzne životné príbehy, ktoré sa zliali do unikátnej spolupráce. Na jednej strane chlapec s hudobným talentom zdedeným po starých rodičoch, vyrastajúci na fare, na druhej strane chalan, ktorý vymenil kariéru hokejového hráča za lásku k hudbe, a na strane tretej hudobník, ktorý svoj talent objavil už ako 9-ročný.

Juraj Hnilica, zakladateľ kapely Bačova fujara, s ktorou ako skladateľ a textár nahral 4 albumy (posledný z nich vyšiel v roku 2011 s názvom „Konečne!“), spolupracoval počas svojej hudobnej kariéry na rôznych projektoch a bol členom kapiel Horská Chata, Editor, Problém, Nothing. V projekte Nothing nahral album „Príbeh muža“, kde okrem iných účinkoval aj herec Marián Geišberg. Album bol súčasťou knižky Pavla „Hiraxa“ Baričáka s rovnakým názvom. V roku 2014 sa rozhodol pre sólovú dráhu, a ako predzvesť albumu nahral akustickú verziu pesničky „Aká si krásna“. Na tvorbe videoklipu k tejto skladbe spolupracoval s organizáciou Greenpeace, ktorá mu poskytla unikátne zábery. V roku 2015 sa stal finalistom TV show Česko Slovensko má talent.

Reklama

Základ skladby vznikol v produkcii Drozďa & Demexa. Jej text vytvoril Rudolf Rusiňák, ktorá má na konte hity, ako Páni v najlepších rokoch (Peter Lipa), Maturantky (Peter Lipa) alebo Dotieravý deň (Miroslav Žbirka). Aby pieseň so slovenským textom dostala pravú atmosféru klubovej scény bez prvoplánového nádychu, bolo potrebné pripraviť aranžmány a hlasový prejav i fonáciu pri interpretácii textu pre tento konkrétny hudobný štýl. To sa tvorcom podarilo na výbornú. 

Romantická skladba si zaslúži romantické prostredie

Pri tvorbe scenára ku klipu bolo cieľom vyjadriť romantické pocity dvoch mladých ľudí. Z tohto dôvodu si autori vybrali ako lokality nakrúcania nádherné priestory Sklabinského zámku, exteriéry jazera a vodopádu v Turčianskej Štiavničke, Šútovského vodopádu či Blatnického hradu. Časť klipu sa natáčala v obci Turany. Hlavnou ženskou postavou v klipe je víťazka súťaže Fotomodelka Európy – Fotomodella D’Europa Slovakia 2017 Simona Hlatká zo Sučian. Prípravy na jeho nakrúcanie trvali viac než mesiac, pričom samotné natáčanie prebiehalo počas štyroch dní. O kompletný vizuálny výsledok sa tento raz postarala martinská spoločnosť Lauraproductions, s ktorou producenti Drozďo & Demex spolupracovali po prvý krát. Výsledkom je nádherný romantický klip v prekrásnych priestoroch slovenskej prírody, ktorý elegantne a s citom vystihuje podstatu textu Rudolfa Rusiňáka.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Zaujímavosti

Speváčka Janais predstavuje novú pieseň „Domov“. Novinka je o návrate k blízkemu človeku, k starej láske, ale aj o návrate na rodnú hrudu. Autorom...

Novinky zo sveta hudby

Shivers je druhým oficiálnym singlom z novej platne. Sheeran v piesni plnej euforických momentov popisuje, aké to je sa zamilovať. Skladbu natočil s osvedčenou dvojicou producentov – Fred...

Zaujímavosti

Slovenská stálica Peter Nagy predstavuje klip k ústrednej skladbe najnovšieho albumu „Petrolej“. Minimalistický klip s rovnakým názvom má na konte uznávaný fotograf Ľubo Špirko, ktorý video...

Novinky zo sveta hudby

Už 19. novembra sa fanúšikovia anglickej superstar dočkajú nového albumu s názvom The Bridge. Dovtedy si musia vystačiť s malou ukážkou vo forme singlu „If It’s Love“, kde...