Zaujímavosti

Drozďo & Demex si do novej tanečnej skladby zavolali speváčku Leu Danis

Stalo sa už tradíciou, že každý rok počas leta vyprodukuje martinské duo Drozďo&Demex nové hity, určené pre slovenskú i zahraničnú tanečnú scénu.

Kvalita ich produkcie je rokmi overená a tanečné kluby so svojimi návštevníkmi každoročne netrpezlivo očakávajú hudobné novinky z ich dielne. Svojich fanúšikov a poslucháčov rádií nesklamú ani tento rok. Aj túto jeseň prichádzajú s novinkou – tanečným hitom THE SKY. Pri promotion skladby opäť spolupracujú so Stanom Gulášom z agentúry a vydavateľstva GOLDEN ENTERTAINMENT.

Drozďo&Demex pri svojej najnovšej produkcii THE SKY prizvali do tímu dámu na slovo vzatú. Lea Danis (vlastným menom Lea Daniš) je slovenská speváčka, textárka a skladateľka (bývalá modelka Victoria’s Secret fit a herečka), aktuálne vystupujúca v strednej Európe, ktorej soulový hlas je obohatený o elektro-pop vibrácie.

V jej tvorbe sa spájajú hlavne dark pop, dream pop a elektro dance. Debutovala v roku 2016 singlom Sunshine v belgickom a holandskom regióne spolu s takými producentskými esami, akými sú Arker a Guido Aalbers (The Muse, Franz Ferdinand, Coldplay, …). Multitalentovaná Slovenka rada spolupracuje s producentmi z najrôznejších kútov sveta.

O spolupráci s producentským duom Drozďo&Demex Lea povedala: “Som rada, že som mala možnosť vyskúšať si po prvýkrát spoluprácu so slovenskými producentmi a DJ-mi. S chlapcami sme sa stretli ešte minulý rok na Magio Pláži, kde padli prvé nápady na spoluprácu.“ Ku skladbe THE SKY Lea napísala aj text: „Text som napísala veľmi rýchlo a spontánne, melodická linka bola už vecou dohody. Hľadali sme ten správny variant z viacerých. Všetky vokály si obvykle nahrávam u seba v domácom štúdiu v Bratislave, ale keď sme chceli nájsť s chlapcami ten najlepší vokál a doladiť finálnu melódiu, najjednoduchšie bolo stretnúť sa u niekoho, kto nám dá tretí názor a výbornú kvalitu.“ dodala.

Vokály sa preto nahrávali v štúdiu Randal Group, kde sa chalanom osvedčilo kvalitné technické vybavenie. Kompletnú hudbu, aranžmány, melodické linky, mix a master skladby zrealizovali Drozďo&Demex v ich vlastnom nahrávacom a produkčnom štúdiu v Martine.

To Top