Koncerty

Druhý ročník Rockfestu aj napriek vrtochom počasia dokázal priniest kvalitnú rockovú show

Druhý ročník Rockfestu priniesol počas tohto bohatého festivalového víkendu hudbu aj do krásneho prostredia dedinky Nitrianske Rudno.  A neprekážalo mu ani počasie. Poďme sa pozrieť ako to na tomto ročníku vyzeralo.

Celý festival sa odohráva v rekreačnej oblasti pri vode, čo vytvára skvelú atmosféru pre ľudí, čo si popri koncertoch chcú aj trošku oddýchnuť a načerpať energiu. Veď stanovanie tesne pri brehu má svoje čaro.

Na Rockshow sa tento rok predstavilo mnoho kvalitných slovenských a českých kapiel. Či už išlo o mladšie, či skúsené festivalové mená, výber bol naozaj pestrý. Aj keď kvôli búrkovým mračnám a daždu bola účasť prvý piatkový deň nižšia, nakoniec sa na headlinerovi, českej skupine DYMYTRY stretla početná fanúšikovská základňa.

Okrem nich sa o zábavu postarali aj Smola a Hrušky, či Helenine Oči. Na rozdiel od konkurenčných festivalov, sa program zaobišiel bez meškania, či zrušenia a ľudia sa bavili aj napriek vytrvalým lejakom.

Všetko nabralo na obrátkach druhý deň, kde krásne počasie vyhnalo pred stage množstvo miestnych, ktorí prišli okrem kapiel Zoči Voči, Aya, či Lavagance aj na headlinera – stálicu Horkýže Slíže.

Priestor dostalo aj množstvo menších a mladších kapiel ako From Our Hands, Ranná Nevoľnosť, Break It Down, Bullet Holes a iné, ktoré majú ale na slovenskej festivalovej scéne svoje miesto. Celú akciu skvele doplnila aj posila z Rádia Anténa Rock v podobe moderátora SIFONa, ktorý si pre ľudi pripravil množstvo súťaží.

FOTOGALÉRIE ROCKFEST NITRIANSKE RUDNO 2018

FOTO: WIKES

To Top