Koncerty

Druhým finalistou Czech Jazz Contest 2015 je polský Weezdob Collective!

Mezinárodní soutěž mladých jazzových kapel a sólistů do třiceti let Czech Jazz Contest 2015 má druhého finalistu. Kvintet Weezdob Collective potvrdil, že polský jazz má vysokou úroveň.

weezdob collective

Úterní a středeční večer patřila stage legendárního pražského klubu Reduta opět mladým hudebním talentům. Konalo se zde totiž druhé semifinálové kolo soutěže Czech Jazz Contest 2015, ve kterém se potkaly dvě německé kapely Bodosapiens a Der Weise Panda, polské seskupení Weezdob Collective a maďarský band Balogh Tamás Quartet. Publikum si po oba večery užilo originální, svérázné a energické pojetí, v němž zazněly svěží prvky R&B, klasického a současného jazzu. Každá ze soutěžních kapel předvedla jedinečnou show a vytvořila v klubu v úterý i ve středu elektrizující atmosféru.

Porotci jednomyslně poslali do finále polský Weezdob Collective. Porotu si sestava získala nejen skvělými improvizačními schopnostmi jednotlivých instrumentalistů a precizními a nápaditými aranžemi, ale především originálním a kompaktním zvukem a energií. Ve finále se tak můžete těšit na souboj dvou polských kapel. A kdo je doplní? O tom rozhodne již třetí semifinálové kolo příští týden, v němž se utkají slovenský projekt Quintet at Dawn, Silence Fiction z Maďarska a polští Sound of Affection a Derlak-Trąbczyński-Szablowski Trio.

Čítať viac!
Ariana Grande zrušila koncert v Las Vegas kvôli zdravotným problémom!

V rámci Czech Jazz Contest 2015 jsou připravené doprovodné koncerty, jam session  a edukativní workshopy, kterých se zhostí nejen přední osobnosti českého jazzu jako Milan Svoboda, Ondřej Štveráček a další, ale i hvězdy světové hudební scény Vincent Herring nebo Gene Jackson.  Každé semifinálové kolo probíhá divácké hlasování, doprovázené soutěží a speciálně pro studenty jsou připraveny slevové akce nejen na vstupném, ale i na baru!

Více informací: www.czechjazzcontest.comwww.redutajazzclub.cz

To Top