Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Dymytry prinesú do Ateliéru Babylon tvrdú mikulášsku nádielku

Ateliér Babylon v Bratislave pokračuje v prezentácii úspešných českých skupín všetkých žánrov. Po popovej senzácii MIRAI (21.11.2018), legendárnom Čechomore (4.12.2019) sa na jeho pódiu v závere tohto roka objaví aj psy-coreová legenda v maskách – skupina DYMYTRY.

Pražská skupina svojou koncertnou povesťou sľubuje poriadne odviazaný mikulášsky večierok pre všetkých, ktorí obľubujú tvrdú metalovú smršť. Svoj nový album Revolter a všetky dôležité a obľúbené skladby viac ako päťnásťročnej úspešnej kariéry DYMYTRY predstaví 7. decembra 2019 v Ateliéri Babylon.

DYMYTRY založil v roku 2003 syn zakladateľa skupiny Arakain, gitarista Jiří Urban ml., ktorý vystupuje pod menom Dymo. Už od vzniku sa skupina bráni zaškatuľkovaniu a rada experimentuje. Ich vlastný štýl psy-core je definovaný tak, že jediným pravidlom je nemať pravidlá a všetko je dovolené. Táto voľnosť dovoľuje skupine prepájať rôzne žánre hudby a dáva vyniknúť hudobnému majstrovstvu jej členov.

Základ tvorí energická hra bubeníka Miloša „Mildora“ Meiera, ktorý patrí k uznávaným bubeníkom a okrem Dymytry hrá aj so svetoznámym gitaristom Gusom G. K nemu sa pridáva basová linka Artura R2R Mikhaylova, ktorý rád expreimentuje aj s dubstepom a elektronikou. Rytmickú sekciu dopĺňajú ostré gitary Jana „Gorgy“ Görgela, ktorý sa podieľa aj na svetelnej a vizuálnej šou a zakladateľa a v Prahe a Londýne vyštudovaného baletného majstra Jiřího “Dyma” Urbana, ktorý svoju hru obohacuje o nezvyčajné tanečné kreácie.

Nad tým znie sugestívny spev speváka Jana “Protheusa” Macků, ktorý je aj autorom väčšiny textov. Prepojenie všetkých spomínaných atribútov vytvára svojbytnú značku DYMYTRY, ktorá si v Čechách získala množstvo skalných fanúšikov a ocenení. V zatiaľ poslednej ankete Zlatý slavík sa umiestnili na šiestom mieste a v uznávanej ankete Řebřík na druhom mieste.

Bubeník Miloš Meier bol v ankete Rádia Beat a časopisu Rock&Pop zvolený do českej superskupiny spolu s legendami Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Vladimír “Guma” Kulhánek, Jan Hrubý a Roman Dragoun. Počas svojho úspešného pôsobenia si DYMYTRY postupne získava čoraz silnejšiu základňu fanúšikov aj na Slovensku, ktorá sa po koncerte v Babylone určite rozrastie o ďalších členov.  

Vstupenky na koncert DYMYTRY 7.12. 2019 v Ateliéri Babylon sú už v predaji priamo tu!

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...

Kapely

Nový videoklip bardejovskej kapely NIEčO NAVYšE sa dostal na verejnosť. Skladba s názvom Ako film dostala svoj vizuál, s ktorým sa po dlhšej pauze kapela pripomína...

Zaujímavosti

Čerstvá elektro-popová tanečná novinka Mirror od nórskej speváčky Sigrid nenechala na svoje spracovanie dlho čakať. Zopár dní po vydaní ju vo svojej verzii ponúka...

Novinky zo sveta hudby

Katarína Knechtová predstavuje nový tanečný letný hit! Skladba „Rezonancia“ sa nahrávala v niekoľkých fázach v Katkinom domovskom štúdiu Basement. Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok je autorkou...