Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Dymytry prinesú do Ateliéru Babylon tvrdú mikulášsku nádielku

Ateliér Babylon v Bratislave pokračuje v prezentácii úspešných českých skupín všetkých žánrov. Po popovej senzácii MIRAI (21.11.2018), legendárnom Čechomore (4.12.2019) sa na jeho pódiu v závere tohto roka objaví aj psy-coreová legenda v maskách – skupina DYMYTRY.

Pražská skupina svojou koncertnou povesťou sľubuje poriadne odviazaný mikulášsky večierok pre všetkých, ktorí obľubujú tvrdú metalovú smršť. Svoj nový album Revolter a všetky dôležité a obľúbené skladby viac ako päťnásťročnej úspešnej kariéry DYMYTRY predstaví 7. decembra 2019 v Ateliéri Babylon.

DYMYTRY založil v roku 2003 syn zakladateľa skupiny Arakain, gitarista Jiří Urban ml., ktorý vystupuje pod menom Dymo. Už od vzniku sa skupina bráni zaškatuľkovaniu a rada experimentuje. Ich vlastný štýl psy-core je definovaný tak, že jediným pravidlom je nemať pravidlá a všetko je dovolené. Táto voľnosť dovoľuje skupine prepájať rôzne žánre hudby a dáva vyniknúť hudobnému majstrovstvu jej členov.

Reklama

Základ tvorí energická hra bubeníka Miloša „Mildora“ Meiera, ktorý patrí k uznávaným bubeníkom a okrem Dymytry hrá aj so svetoznámym gitaristom Gusom G. K nemu sa pridáva basová linka Artura R2R Mikhaylova, ktorý rád expreimentuje aj s dubstepom a elektronikou. Rytmickú sekciu dopĺňajú ostré gitary Jana „Gorgy“ Görgela, ktorý sa podieľa aj na svetelnej a vizuálnej šou a zakladateľa a v Prahe a Londýne vyštudovaného baletného majstra Jiřího “Dyma” Urbana, ktorý svoju hru obohacuje o nezvyčajné tanečné kreácie.

Nad tým znie sugestívny spev speváka Jana “Protheusa” Macků, ktorý je aj autorom väčšiny textov. Prepojenie všetkých spomínaných atribútov vytvára svojbytnú značku DYMYTRY, ktorá si v Čechách získala množstvo skalných fanúšikov a ocenení. V zatiaľ poslednej ankete Zlatý slavík sa umiestnili na šiestom mieste a v uznávanej ankete Řebřík na druhom mieste.

Bubeník Miloš Meier bol v ankete Rádia Beat a časopisu Rock&Pop zvolený do českej superskupiny spolu s legendami Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Vladimír “Guma” Kulhánek, Jan Hrubý a Roman Dragoun. Počas svojho úspešného pôsobenia si DYMYTRY postupne získava čoraz silnejšiu základňu fanúšikov aj na Slovensku, ktorá sa po koncerte v Babylone určite rozrastie o ďalších členov.  

Reklama

Vstupenky na koncert DYMYTRY 7.12. 2019 v Ateliéri Babylon sú už v predaji priamo tu!

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Správy

Ukončenie sezóny v hlavnom meste bude opäť v znamení medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest. Na prelome augusta a septembra preskúma vzťah...

Správy

Po prvý raz na Slovensku zažije divák v rámci festivalu Symfónia umenia, premietanie slávneho oscarového filmu Obchod na korze v sprievode orchestra a mužského speváckeho zboru. Nedávno...