The Edge z U2 ako prvý rockový hudobník na svete vystúpil v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne!

0
9
views

U2 je írska rocková skupina založená roku 1976, ktorá od polovice osemdesiatych rokov patrí medzi najpopulárnejšie rockové skupiny na svete!

Za necelých tridsať rokov existencie skupina U2 získala 22 cien Grammy (viac, ako u iné rockové skupiny) a predala viac ako 170 miliónov kópií hudobných nosičov. V rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias, ktorý v roku 2009 vydal časopis Rolling Stone má kapela U2 5 zo svojich vydaných albumov.

Hudobník a gitarista The Edge sa stal prvým rockovým hudobníkom, ktorý mal tú česť vystúpiť v Sixtínskej kaplnke vo Vatikáne! Umelec, ktorého skutočné meno je David Evans, zaspieval v sobotu večer asi pred 200 lekármi, vedcami a mecenášmi štyri skladby. So skladbami mu pomáhal sedemčlenný chlapčenský zbor a spolu tak odohrali tri skladby z repertoáru U2: Yahweh, Ordinary Love a Walk On a skladbu If It Be Your Will od Leonarda Cohena.

Prečítajte si aj: Českej kapele sa splnil sen: Príbeh o tom ako si zahrali s U2!

The Edge so svojim publikom vtipkoval a povedal im: “bol som veľmi ohromený keď ma žiadali aby som hral v kaplnke, ktorá bola namalovaná renesančným majstrom Michelangelom v 16. storočí. Keď sa ma pýtali či by som sa chcel stať prvým súčastným umelcom, ktorý si zahrá v Sixtínskej kaplnke, nevedel som čo na to povedať”: dodáva The Edge.