Elevenhill surfuje na vlnách Atlantického oceánu!

0
11
views

Prešovská kapela Elevenhill, ktorá priniesla na slovenskú hudobnú scénu svojim debutovým singlom Room Of Ghosts závan amerického country a južanského rocku, sa pripomína svojim fanúšikom novým videoklipom k piesni Ride Your Wave. Klip je inšpirovaný nespútaným životom Michala Chovana, ktorý po vypočutí tejto skladby ochotne poslal na Slovensko krásne zábery nielen Atlantického oceánu.

„Michal je náš kamarát z Prešova, ktorý už roky žije na ostrove Fuertventura na Kanárskych ostrovoch. Keď sme túto skladbu nahrávali v lete, napadlo nám, že sa do klipu hodí práve on. Poslal úžasné zábery mora, toho ako surfuje, jazdí na skateboarde a  zhodnotili sme, že zábery zachytávajú presne tie emócie, ktoré pieseň vyjadruje. Ide o obraz jedného dňa jeho života, a v dobrom mu tie vlny závidíme,“ hovorí o novinke bastigatista Elevenhill Braňo Goga. O jej strih sa postaral spoločne s Petrom Janusom.

Text novinky Ride Your Wave vznikol skôr ako nápad na spoluprácu s Michalom. „Text piesne je ľahko čitateľný. Muzikanti a surferi, aj keď každý trochu inak, poznajú tú “vlnu” v piesni veľmi dobre. Je to taká naša vlna slobody. Každý si ideme na tej svojej odhliadnuc od toho ako nás život niekedy odráža z jednej strany na druhú. Klip sa odvíja od tejto témy. Spojenie piesne a Michalových záberov tomu dodáva príjemnú a ukľudňujúcu atmosféru. Takže si myslím, že to pekne spolu funguje,”  dopĺňa svojho kapelového kolegu spevák a gitarista Marián “Fero” Ferenc.

Skupina Elevenhill, v ktorej pôsobia aj bubeník Rado Hanzel a gitarista Martin Dancák, pracuje momentálne s producentom Martinom Migašom v štúdiu Umpax na svojom debutovom albume. Podľa slov prešovských hudobníkov sa celá platňa ponesie v podobnom duchu a línii ako singel Room Of Ghosts a dnes predstavená Ride Your Wave. Vyjsť by mal na jar 2017. Naživo si môžete kapelu pozrieť do konca roka na troch koncertoch – 14. decembra vo Flame Music Bare v Bratislave, 12. decembra v Sládkovič Café v Trenčíne a deň pred Vianocami, 23. decembra, v Riders Pube v Košiciach.

redakciu informoval PR manažér Edo Kopček
foto: Vlastimil Slávik