Zaujímavosti

Eminem chcel byť na albume Tony Iommiho z Black Sabbath. Ten ani nevedel, kto to je!

 Legendárny gitarista kapely Black Sabbath Tony Iommi si nedávno zaspomínal na časy, keď nahrával svoj prvý sólový album z roku 2000 Iommi.

Na albume sa objavilo veľké množstvo hostí od Dave Grohla z Foo Fighters až po samotného Ozzy Osbourne. Tony teraz prezradil, že záujem o spoluprácu mal aj Eminem.

Ten nápad na hosťovačky na mojom albume som mal už dávno. Pôvodne som chcel spraviť album s Robert Plantom a ľuďmi z mojej generácie. Ale to mi nevyšlo.

A keď na to prišlo znova, že by som to spravil s rôznymi vokalistami a rôznymi muzikantmi, myslel som, že by bolo skvelé pracovať s mladšími muzikantmi a vidieť, kam to posunú oni. A užil som si to, bolo skvelé hrať s rôznymi ľuďmi, s rôznymi bubeníkmi, basákmi a spevákmi.

Ale miestami to bolo aj trocha trápne. Bob Marlette to produkoval, a mali sme niekoľko ľudí, ktorí sa na tom chceli podieľať, a jedným z nich bol Eminem. A ja som nemal ani len mdlú predstavu, kto to vlastne je, úprimne.

Povedali mi ˈEminem chce spraviť jednu pieseňˈ , ˈEminem? To je kto?,ˈ to sa vám stane, keď zostarnete. A to isté aj Kid Rock. Ale ja som nevedel, kto sú. Ale Kid Rock niečo malé spravil. A mali sme v štúdiu aj ľudí, ktorých sme na albume nepoužili.

Ale tí, ktorých som na albume chcel, boli presne z môjho súdka. Dave Grohl bol skvelý. Mal aj skvelý entuziazmus, hovoril ˈChcem hrať aj na bicie,ˈ povedal som ˈBubeníka už máme.ˈ ˈHej, ale ja chcem hrať na bicie!ˈ

Na bicích sme mali Matt Camerona. Povedal som mu ˈTak ho teda dáme z jedného songu preč, a budeš tam ty,ˈ a presne to sme aj spravili. Matt ale hral na veľa ostatných.

To Top