Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Enviromentálny festival Ekofest sa 19. júna vráti do záhrad Západoslovenského múzea v Trnave!

Najväčší environmentálny benefičný open-air festival Ekofest otvorí svoje brány 19. júna 2021. Po 13-tich rokoch sa vracia na pôvodné miesto – do pekných záhrad Západoslovenského múzea v Trnave. Návštevníci Ekofestu sa môžu tešiť na vystúpenia skupín INEKAFE, Bijouterrier, King Shaolin, Vidiek, Smola a hrušky, Los Brados, Sematam a ďalších. Nebude chýbať ani jazda Trnavou na kolobežkách a bicykloch, program pre deti a premietanie dokumentárneho filmu od vynikajúceho slovenského režiséra Pavla Barabáša.

Benefičný environmentálny open-air festival Ekofest vznikol v roku 2008 v Trnave a je jediný svojho druhu na Slovensku. 13-ty ročník Ekofestu sa bude konať 19. júna 2021 v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave.

„Bolo to ťažké celé plánovať, lebo sme nevedeli ako sa budú protipandemické opatrenia vyvíjať, tak sme vyčkávali. Vopred sme zabookovali len headlinerov a organizácia festivalu sa rozbehla takpovediac na poslednú chvíľu. Tešíme sa, že sa po dlhých trinástich rokoch môžeme vrátiť na pôvodné miesto, kde sme začínali s prvým ročníkom. Do pekných záhrad Západoslovenského múzea, ktoré poskytujú pre Ekofest ideálne zázemie. Za tento návrat ďakujem županovi Jozefovi Viskupičovi, ktorý zabezpečil nevyhnutnú rekonštrukciu priestoru a pani riaditeľke múzea Martine Bocánovej,“ ďakuje organizátor festivalu Matej Lančarič.

Reklama
Rock Me Fest 2021 pozná víťazov: Slížovicu ovládne Kiero Grande, nahrávať bude Peter Karovič!

Napriek pandémii pripravili organizátori pre návštevníkov bohatý program. Na Ekofeste 2021 vystúpia kapely INEKAFE so speváckym zborom Tirnavia, Vidiek, Bijouterrier, Smola a hrušky, King Shaolin, Los Brados, Sematam, Bullet Holles a detská kapela Maliny Jam.

„Osobne sa najviac teším na vystúpenie kapely INEKAFE spoločne s domácim speváckym zborom Tirnavia. Bude to určite silný a jedinečný hudobný zážitok, lebo spoločné vystúpenie neopunkovej kapely so speváckym zborom je na Slovensku totálny unikát. Rád si vychutnám aj premietanie dokumentárneho filmu od špičkového slovenského režiséra a dokumentaristu Pavla Barabáša  Salto je kráľ. V tomto dokumente z roku 2020 uvidíme okrem iného zlaňovanie a prekonávanie najväčších vodopádov sveta,“ prezradil Matej Lančarič.

INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

Ekofest aj tento rok ponúka bohatý sprievodný program. Nebudú chýbať prednášky o zlepšení zdravia a životného prostredia či výstavy.

Reklama

„Okrem vystúpenia hudobných kapiel na návštevníkov čakajú aj mnohé sprievodné podujatia počas celého dňa. Či už program pre rodiny s deťmi, výstavy, prednášky o zlepšení zdravia a životného prostredia, cvičenie jogy, jazda na korčuliach a bicykloch Trnavou – PSA TT-inline, ktorej štart a cieľ bude od záhrad,“ teší sa Matej Lančarič.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Koncerty

Super správa pre hudobných fanúšikov! Obľúbený festival TOPFEST otvorí svoje brány prvý júlový víkend a 2.- 3. júla ponúkne dva dni plné hudby! Jeden z našich...

Koncerty

Konečne. To si isto mnohí pomysleli, keď im prišla pozvánka na 11. ročník benefičného koncertu pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím Objatie tónov. V netradičnom termíne,...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...