„Erasmákov“ na východe privíta Piano show concert

0
36
views

Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka 2016/2017 prichádzajú na Slovensko tisíce zahraničných študentov, pre ktorých Erasmus Student Network Slovakia (ESN Slovakia)  pripravuje rôzne podujatia už prvé dni u nás, a to v rámci tzv. Welcome Week 2016. Jedným z nich je aj Piano show concert – určený nielen pre študentov z iných krajín, ktorí prichádzajú za vzdelaním práve na východné Slovensko.

Piano show concert si prídu vo štvrtok 22. septembra 2016 o 19:00h do Tabačky Kulturfabrik v Košiciach užiť najmä zahraniční študenti, ktorí si pre svoj vzdelávací program vybrali niektorú z univerzít v Košiciach alebo v Prešove. „Erasmáci“ sa do koncertu aj priamo zapoja, napr. sa predstavia vlajkami krajín, z ktorých pochádzajú.

Podujatie zažije tiež svoju on-line premiéru, aká na Slovensku ešte nebola – nakrúcaný event bude k dispozícii 25.septembra 2016 na YouTube, vďaka čomu si ho budú môcť pozrieť aj „Erasmáci“ v iných mestách a budú môcť svojej rodine či priateľom ukázať, ako sa majú na Slovensku počas prvých dni svojho študijného pobytu. Tí, ktorí tento program majú už za sebou, si týmto spôsobom môžu pripomenúť jeho jedinečnú atmosféru.

Piano show concert prinesie študentom z rôznych krajín pôvodnú modernú soundtrackovú hudbu a iné klavírne inštrumentálne skladby tohto žánru.. Hlavnou hviezdou večera bude Vladimír Železňák Jr. a jeho hostia. Reakcie medzinárodného publika na jeho koncerty v zahraničí boli veľmi pozitívne a práve to ho pri tvorbe motivuje. „Každé publikum má svoje nároky. O to väčšou satisfakciou pre mňa je, keď svojou hudbou presvedčím ľudí z rôznych kultúr a úprimne ma počas vystúpenia ocenia svojou priazňou a podporou,“ dodal.

Vladimír Železňák Jr. so svojou klavírnou šou vystúpil už na mnohých európskych konferenciách, medzinárodných študentských festivaloch a eventoch aj mimo Európy. Inšpiruje ho tvorba súčasných skladateľov filmovej hudby medzi ktorých patrí napr. Hans Zimmmer, či Ramin Djawadi. Mladý klavirista a skladateľ potvrdil svoj talent aj v súťaži Yamaha, kde sa ako jediný Slovák spomedzi 180 klaviristov dostal až do finále. Porotcov presvedčil svojou skladbou Sedem divov Košíc.