Novinky zo sveta hudby

Eric Burdon z legendárnych The Animals prichádza s novinkami!

Ak sa radíte medzi fajnšmekrov a vyznávačov kvalitnej starej muziky, tak aj pri prečítaní textu “There is a house in New Orleans, they call the Rising Sun…” vám naskočia zimomriavky. Nezabudnuteľný hlas, ktorý dal dušu piesni House Of The Rising Sun, frontman kapely The Animals – už 71.-ročný Eric Burdon – stále neskladá zbrane v hudobnej sfére. A dobre robí. V týchto dňoch si môžete vypočuť jeho novú pieseň s názvom “WATER”. Pochádza z pripravovaného albumu Til Your River Runs Dry, ktorý oficiálne uzrie svetlo sveta 29.1.2013.


Stále nesmierne charizmatický Eric sa na hudobnom poli pohybuje už od roku 1962, kedy sa datuje vznik legendárnych The Animals. Kapela má búrlivú históriu so zánikmi aj návratmi, ale neodškriepiteľne bola jednou z tých, ktoré hudobný svet formovali a ovplyvňovali. Okrem tejto kultovej kapely Eric pôsobil aj vo funkovom zoskupení War. Burdona zaradil magazín Rolling Stone na 57. miesto v rebríčku Najlepších spevákov všetkých čias. Po sporoch o používanie mena slávnej kapely nakoniec Eric v súčasnosti vystupuje so skupinou pod názvom The New Animals.

Slovenskí priaznivci mali možnosť vidieť túto legendu na vlastné oči v roku 2011 na koncerte Pocta Slobode na hrade Devín.
Na porovnanie a pripomenutie si dajme ešte spomínaný nezabudnuteľný hit z úvodu článku.


Oficiálne stránky:
http://ericburdon.ning.com/
http://www.facebook.com/OfficialEricBurdon
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.