Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Erik Čaládi – Čo počúvajú hokejisti v šatni pred zápasom?

Erik Čaládi patril v dorasteneckom veku medzi veľké talenty slovenského hokeja , okrem účasti na na MS 18 ročných , bol aj kapitánom našej reprezentačnej 20ky na MS , 4x reprezentoval aj seniorskú reprezentáciou , v našej extralige odohral do svojich 22 rokoch 190 stretnutí , hlavne v drese HK Nitra kde dosiahol na svoj vek úctihodných 83 bodov , ďalej jeho kroky viedli do francúzskeho Lyonu /už predtým ,ako junior hrával v Kanade/ a jeho posledná sezóna bola v nadnárodnej súťaži MOL , ktorú v drese Nových Zámkoch vyhrali a stal sa najlepším strelcom víťazov.

IMG_23926617317644

Keďže sa jedná o rozhovor pre hudobný portál , rozprávali sme sa s Erikom na tému , čo počúvajú hokejisti v šatni v prestávkach počas zápasov , resp. pred ich začiatkom.

Erik: Hudobná produkcia , ktorú zvykli počúvať v tímoch , v ktorých som hrával , skutočne varírovala od týmu k týmu a samozrejme aj od krajiny v ktorej som hrával. Aby som bol konkrétnejší , v dorasteneckých kategóriách v Nitre sme najčastejšie počúvali hip hop , čo nebola celkom moja krvná skupina ,počas môjho pôsobenia v juniorskej lige v Kanade to bolo pre istotu country , na čo si našinec musel chvíľu zvykať.

Reklama
Vlčie maky na novom albume spojili náš krásny folklór a netradičné jazzové aranžmá

Kabat2013

Neskôr po návrate domov do extraligy , či už to bolo v tíme Orange 20 , alebo aj neskôr v ligovej Nitre , to už boli rockové veci , pričom v Nitre hral prím dlhodobo Kabát.

V seniorskej reprezentácii prišla k slovu znovu rocková hudba a hlavne Metallica , ktorú si vždy presadil obranca Švarný. Po mojom prestupe do francúzskeho Lyonu zavládla v kabíne „hudobná demokracia“ ,čo v praxi znamenalo , že na každý zápas robil DJ-a niekto iný z kabíny , keď prišiel rad na mňa tak to bola taká slovenská všehochuť.Posledný rok v Nových Zámkoch v MOL lige , už prišli na rad žánre ako house , ale pred finálovými zápasmi ste mohli z kabíny počuť aj skladbu skupiny BORRA už neverím , v ktorej videoklipe som sa objavil spolu s mojim spoluhráčom Maťom Uhnákom a ako sa ukázalo zafungovalo to , nakoľko sme sa stali víťazmi súťaže…

Speváčka Bara predstavila novú skladbu Maľujem vlastnú tvár

Reklama

Vo voľnom čase najčastejšie počúvam komerčné rádia , ale ak sa dá snažím sa občas ísť aj na živý koncert . Videl som už kapely Oasis , Roxette, ale opakovane aj slovenské skupiny ako IMT smile ,Slobodná Európa, alebo Horkýže Slíže….

Slize_stesnani

Na otázky nám odpovedal Erik Čaládi , bývalý reprezentant Slovenska , ktorý počas kariéry nastúpil na lade proti hráčom ako: Demitra ,Pálffy , Jágr , Stamkos ,Gáborík , Tavares , Okposo či mnohým ďalším…
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: