Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

ERØ bojuje za práva žien s novým videoklipom Silence

Erik Žigmund je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave ale popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu alebo rnb. Okrem gitary hrá aj na klavíri a spieva.

Jeho inšpiráciou je hlavne Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička ale skladá a koncertuje približne 3 roky. Koncertuje v rôznych podnikoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline).

V klube pod lampou vystupoval ako predkapela skupine Felix. V minulosti už raz vyhral Demovnicu Rádia FM aj účinkoval na koncerte výhercov v KC Dunaj. Nedávno získal ocenenie za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu.

Minulý rok výstupil aj na festival TAKT v Srbsku. Venuje sa aj skladaniu hudbe do rôznych študetnských filmov. Spolupracuje aj Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu. Stále pracuje na nových skladbách a momentálne zakladá kapelu.

Jeho najnovší singel má názov Silence. Týmto videoklipom skladá hold všetkým ženám, ktoré bojujú za svoje práva a za práva rôznych menšín. Taktiež hlavne ženám, ktoré utrpeli hociaké násilie a podceňovanie. Inšpiroval sa aj kauzou Violy Macákovej, ktorá ho veľmi pohoršila. Poukazuje aj na ďalšiu dôležitú vec – sebalásku.

V celom videoklipe nebol použitý ani kúsok makeupu, púdru. Týmto chcel vyjadriť prirodzenú krásu. S produkciou skladby mu pomohol Erik “LOSOS” Horák. Na texte, aranžmáne skladby, speve, gitare a scenári klipu sa podielal sám ERØ. Na husliach hrá Miroslava Čonková. O choreografiu sa postarala Dominika Malenovská (NØIR DANCE COMPANY). V klipe vystupuje tanečné duo Silvia Grachová a Stanislav Stanek a ďalšie dievčatá z NØIR DANCE COMPANY.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama