Zaujímavosti

ERØ bojuje za práva žien s novým videoklipom Silence

Erik Žigmund je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave ale popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu alebo rnb. Okrem gitary hrá aj na klavíri a spieva.

Jeho inšpiráciou je hlavne Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička ale skladá a koncertuje približne 3 roky. Koncertuje v rôznych podnikoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline).

V klube pod lampou vystupoval ako predkapela skupine Felix. V minulosti už raz vyhral Demovnicu Rádia FM aj účinkoval na koncerte výhercov v KC Dunaj. Nedávno získal ocenenie za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu.

Minulý rok výstupil aj na festival TAKT v Srbsku. Venuje sa aj skladaniu hudbe do rôznych študetnských filmov. Spolupracuje aj Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu. Stále pracuje na nových skladbách a momentálne zakladá kapelu.

Jeho najnovší singel má názov Silence. Týmto videoklipom skladá hold všetkým ženám, ktoré bojujú za svoje práva a za práva rôznych menšín. Taktiež hlavne ženám, ktoré utrpeli hociaké násilie a podceňovanie. Inšpiroval sa aj kauzou Violy Macákovej, ktorá ho veľmi pohoršila. Poukazuje aj na ďalšiu dôležitú vec – sebalásku.

V celom videoklipe nebol použitý ani kúsok makeupu, púdru. Týmto chcel vyjadriť prirodzenú krásu. S produkciou skladby mu pomohol Erik “LOSOS” Horák. Na texte, aranžmáne skladby, speve, gitare a scenári klipu sa podielal sám ERØ. Na husliach hrá Miroslava Čonková. O choreografiu sa postarala Dominika Malenovská (NØIR DANCE COMPANY). V klipe vystupuje tanečné duo Silvia Grachová a Stanislav Stanek a ďalšie dievčatá z NØIR DANCE COMPANY.

To Top