Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Eros Ramazzotti a Luis Fonsi zverejnili spoločný videoklip!

Spojenie Talianska a Puerto Rica, tak sa dá v skratke nazvať spoločné dielo dvoch mega hviezd Erosa Ramazzottiho a Luisa Fonsiho. Dvojjazičná skladba Per le strade una canzone sa dočkala vizuálnej podoby a pre oboch spevákov je oslavou hudby.

Taliansky spevák Eros Ramazzotti v septembri  2018 ohlásil celosvetovú koncertnú šnúru Vita ce n’è.  Turné štartuje v Nemecku už o mesiac a koncert šarmantného speváka neminie ani Slovensko. Na štadióne Ondreja Nepelu sa predstaví 5.10.2019.  

V októbri minulého roka zverejnením videoklipu ponúkol prvú ochutnávku z pripravovaného albumu, ktorý nesie rovnaký názov ako plánované turné, ale aj ako samotný nosič, ktorý sympatický Talian vydal koncom novembra minulého roka.   Na album Vita ce n’è talianska hviezda zaradila 15 skladieb a vyšiel hneď v dvojjazyčnej mutácii – talianskej a španielskej. Album sa za krátky čas stal v spevákovej rodnej krajine  platinovým. V rámci predaja sa okrem Talianska umiestnil na prvej priečke v Rakúsku, či Švajčiarsku a tiež v Top 10 v Belgicku, Španielsku a Nemecku.

Na novinke z dielne Ramazzottiho sa nachádzajú aj tri medzinárodné duety. Dve skladby spevák nahral so speváčkami  Alessiou Cara a Helene Fischer. Najočakávanejším hudobným prepojením však bola spoločná skladba s Luisom Fonsim, autorom mega hitu Despacito, ktorý sa v roku 2017 stal najúspešnejšou skladbou na celom svete. Práve duet s Fonsim sa ako ďalší dočkal i vizuálnej podoby a priaznivci sa vďaka nemu prenesú do slnečného Miami.

Skladba Per le strade una canzone  v slovenskom preklade Pieseň v uliciach je akousi hymnou hudby, zdieľania a zábavy, ktorá dokonalým spôsobom vyjadruje vibrácie latinského rytmu.  Bez cieľa, bez plánu a bez komplikácií pôjdeme tam, kam nás to zaveje, ako pieseň znejúca ulicami, pieseň v uliciach, „  znie jedna zo slôh popretkávaná taliančinou i španielčinou. 

Vo videu obe hviezdy, odeté do svetlých nohavíc a košieľ s havajským motívom, oslavujú hudbu počas krásneho slnečného dňa brázdením miamských ulíc na kabrioletoch, veteránoch Ford Taurus. Pohodový obraz dopĺňa zábava, tanec i stmievanie na jednej z floridských pláží.

„Per le strade una canzone je pieseň, ktorá ťa dostane do dobrej nálady. Je to pieseň o hudbe, o spájaní ľudí,  oslave života a dobrých pocitoch. To je to, čo Eros a ja chceme šíriť. Myšlienku šíriť pozitívne vibrácie a hudbu, ktorá je pre všetkých. Bolo mi veľkým potešením pracovať s Erosom. Ďakujem za príležitosť spolupracovať s ním,“ vyjadril sa Luis Fonsi v jednom z rozhovorov. 

Pozitívne slová na adresu Luisa Fonsiho padli v jednom z vyjadrení aj z úst samotného Ramazzottiho „Luis je  nesmierne talentovaný umelec a pravý kamarát. Skvele sme sa bavili počas nakrúcania videoklipu v Miami a myslím, že ľudia aj pocítia tú pozitívnu energiu z videa. Hudba je naozajstná kamarátka a mala by sa oslavovať.“ 

Slovenské publikum si aj túto skladbu má možnosť naživo vychutnať  5. 10. 2019 na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu. Počas koncertu sa Eros Ramazzotti predstaví s novým albumom, ale aj s legendárnymi hitmi, ktoré počas jeho kariéry zarezonovali najviac. 

Vstupenky na koncert Erosa Ramazzottiho sú k dispozícii na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Deviatu štúdiovú platňu predznamenali dva single. Pilotný Higher Power mal svetovú premiéru na medzinárodnej kozmickej stanici, kde si ho počas online prenosu prehral francúzsky astronaut Thomas...

Správy

Najväčšia hudobná udalosť roka! V Bratislave vystúpi spevák kultovej skupiny Rammstein! Charizmatický a neprehliadnuteľný Till Lindemann to roztočí 20. januára 2022 v Incheba Expo Aréne. V rámci...

Kapely

Šieste radový album kutnohorských hard-popových Vesper je na svete a nesie lakonicky názov VI. Kapela ho pripravovala viac ako rok a producentskú taktovku vzal...

Správy

Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21...

Reklama