Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Eugen Botoš chystá album so slovenskou a českou špičkou hudobnej scény

Po medzinárodnom úspechu s kapelou Finally, Eugen Botoš chystá svoj prvý autorský sólový album s umelcami zo Slovenska a z Čiech.

Eugen spolupracoval s takými menami ako Dionne Warwick, Earth Wind and Fire,  Marcus Miller,  Maysa Leak, Angela Johnson, Eric Marienthal. Album Eugen Botoš Finally- Final Definition vydali v najprestížnejšom vydavateľstve P-Vine.  Vďaka tomu albumu Eugenovu tvorbu spoznali ľudia na celom svete. Dnes pracuje na svojom sólovom albume pre domáci trh .

„Celá myšlienka prišla na svet v minulom roku, ešte pred Covidom.  Na stretnutí s Petrom Bérešom a firmou Zizzy sa začala naša spolupráca . Oslovil som umelcov, s ktorými som hral,  ktorí sú moji priatelia a ktorých si vážim. Samozrejme obdobie Covid poznačilo moju tvorbu , lebo toľko negativizmu,  smútku čo sa na mňa hrnulo zo všetkých strán,  ma spomalilo pri písaní skladieb. Ako každý umelec, prežívam takéto stavy veľmi intenzívne,“ konštatuje hudobník.

Celý album nahrával úplne sám, sláčikové sekcie,  klávesy, basgitaru i  bicie . Skladby sa mixovali u David Darlingtona, zvukára,  ktorý má na konte 3 Grammy.

A ako reagovali na ponuku spolupráce stálice československej populárnej hudby?

Michal David  bol unesený po vypočutí skladby, ktorú som pre neho napísal. Myslím si, že je  nádherná, venoval som ju svojej dcérke.  Momentálne dokončujem skladbu pre Luciu Bílú.  Album plánujeme vydať na Vianoce pod značkou Zizzy. S tou spoločnosťou máme spoločné odvážne plány aj do budúcna. V každom prípade som rád, že na albume budete môcť počuť Marcela Palondera, Moniku Bagárovú,  Michala Davida, Majka Spirita a mnoho ďalších,“ vysvetľuje Eugen Botoš.

V tomto období sa venuje aj  dokončovaniu zahraničného Album cover hitov z rokov 80tych, kde budú účinkovať špičky z celého sveta ( Sonia Mosca, Hadrien Feraud, Eric Moore, Kenny Wesley).

A tým sa jeho plány a pracovné aktivity ani zďaleka nekončia.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama