Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Eva Burešová s I.V.M. dobýva Českú republiku

Skupina I.V.M. vypustila pred týždňom letnú tanečnú novinku Ja Ťa poznám, na ktorom hosťuje populárna speváčka a herečka Eva Burešová. Pár dní po vydaní sa klip objavil v TOP5 týždňa a dnes už pesničku môžete počuť v niektorých rádiách.

V novej pesničke kapela prizvala k spolupráci tiež saxofonistu z kapely J.A.R. a Xindl X Radka Kašpara a gitaristu Lukáša Chromka, ktorý sa zároveň postaral o produkciu singlu. Videoklip vznikol v réžii Radima Věžníka.

Formácia I.V.M. sa vo svojej tvorbe opiera do aktuálnych spoločenských tém. Skladba Ja ťa poznám prináša pohľad na partnerské vzťahy a krízy, kedy pár zisťuje, že aj cez všetky problémy, mu vzťah vyhovuje. Za textom stojí textár a básnik Petr Soukup, ktorý sa podieľal aj na predchádzajúcu skladbe.

Reklama

„Po minulom letnom singli Poď nič nerobiť sme chceli tentokrát urobiť niečo rýchlejšieho, tanečného. Na tejto pesničke sme pracovali viac ako pol roka, bolo to organizačne veľmi náročné, ale takí sme proste my … stále sa chceme posúvať a evidentne sa nám to vypláca. Dlho sme tiež vyberali speváčku, nechceli sme nič podceniť a tejto role sa zhostila senzačne Eva Burešová, ktorá tu doslova žiari!“ Komentuje gitarista z I.V.M. Sváťa.

Hudobnú produkciu partia I.V.M. zverila opäť Lukášovi Chromkovi z Blacksplash music, ktorý okrem samotnej produkcie je aj spoluautorom pesničky, navyše si strihol úlohu aj vo videoklipe. Réžia a scenáre sa ujal Radim Věžník. Klip je postavený na niekoľkých jednoduchých farebných scénach, ktoré pôsobia živo a letne. Dôležitou súčasťou sú humorne odľahčené zábery. „S Lukášom aj Radimom dlhodobo spolupracujeme, majú našu plnú dôveru.“ Tvrdí Sváťa.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...